Festiwal Opole 2022: Kto wystąpi podczas koncertów? Kogo zobaczymy w roli prowadzących?

10 czerwca 2022
Przez: : KS

Ku uciesze widzów i miłośników muzyki już niebawem rozpocznie się Festiwal Opole 2022. Przez kilka dni w opolskim amfiteatrze zaprezentuje się cała plejada gwiazd. Kogo zobaczymy w roli prowadzących jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych?

Festiwal Opole 2022

59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych, które będą miały miejsce w 2022 roku. Po dwóch latach po obostrzeniach związanych z panującą pandemią powraca pełny wymiar odsłony święta muzyki.

Festiwal rozpocznie się już 17 czerwca 2022 roku i przez kolejne dni przeniesie widownię w świat muzyki. W tym czasie na scenie wystąpią największe nazwiska z polskiej branży muzycznej. Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję śledzić wydarzenia z opolskiego amfiteatru na antenie Telewizji Polskiej.

Opole 2022
Kto poprowadzi koncerty podczas Festiwalu Opole 2022?

Opole 2022 – koncert i prowadzący

I dzień

Pierwszego dnia Festiwalu w Opolu o godzinie 20.15 rozpocznie się koncert Od Opola do Opola – Wielkie Gwiazdy! Legendarne przeboje!. Podczas niego na scenie pojawią między innymi Maja Hyży, Justyna Steczkowska, Stanisława Celińska, Sławek Uniatowski oraz Marek Piekarczyk. Natomiast, w roli prowadzących zobaczymy Małgorzatę Tomaszewską, Tomasza Kammela oraz Marka Sierockiego.

Drugi koncert tego samego dnia to Folkowe Opole. Poprowadzą go Katarzyna Cichopek oraz Maciej Kurzajewski. W jego trakcie wystąpią Enej, Golec uOrkiestra, Halina Mlynkowa i Tulia.

II dzień

Premiery to koncert, który otworzy drugi dzień Festiwalu w Opolu. Zagra na nim dziesięciu wykonawców, którzy zostali specjalnie wyselekcjonowani przez Radę Artystyczną. W roli prowadzących wystąpią Agnieszka Oszczyk i Tomasz Kammel.

Następnie, odbędzie się wielkie święto Justyny Steczkowskiej, która na scenie będzie świętowała swoje 50. urodziny. Artystka zaprezentuje najbardziej znane utwory, które powstały na przestrzeni całej jej kariery.

Drugi dzień koncertów w Opolu zamkną Debiuty, które poprowadzą Ida Nowakowska-Herndon i Tomasz Wolny.

III dzień

Ostatniego dnia, odbędzie się jubileuszowy koncert Tych lat nie odda nikt – 70 lat Telewizji. Koncert poprowadzą Karolina Pajączkowska i Tomasz Kammel. Natomiast podczas niego na scenie pojawią się między innymi: Viki Gabor, Feel, Maryla Rodowicz, Natasza Urbańska i Krzysztof Cugowski.

Cały Festiwal w Opolu 2022 zamknie To już lato, czyli wakacyjne, opolskie przeboje. Wystąpią na nim gwiazdy takie jak: Łukasz Zagrobelny, Anna Wyszkoni, Krzysztof Iwaneczko i Rafał Brzozowski.

źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej