Gigantyczny skandal z „The Voice”. Dwóch jurorów usłyszało zarzuty o molestowanie

16 marca 2023
Przez: : W.M.

Sprawa dotyczy holenderskiego formatu The Voice. Kilka osób związanych z programem usłyszało poważne zarzuty. Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące jednego jurora. The Voice of Holland zdjęto z anteny.

Takiego skandalu w programie The Voice jeszcze nie było. Dwóch jurorów znanych z holenderskiej wersji talent show, a także jeden z artystów współpracujący z uczestnikami zostało oskarżonych o molestowanie. Z racji braku dowodów jedno ze śledztw zostało już umorzone, jednak dwa pozostałe wciąż są w toku.

Skandal w The Voice

Dwóch trenerów The Voice, którzy zostali oskarżeni o molestowanie uczestniczek, to raper Ali B oraz piosenkarz Marco Borsato, który 14 marca został oczyszczony z zarzutów. Prokuratura umorzyła postępowanie w jego kierunku. Były juror konsekwentnie milczy i nie chce komentować publicznie sprawy, o czym poinformował za pośrednictwem swojego prawnika.

Śledztwo prowadzone jest także w sprawie trzeciego mężczyzny, którym jest Jeroen Rietbergen. Muzyk w programie występował z niektórymi uczestnikami. Co ciekawe, Rietbergen jest byłym mężem aktorki Lindy de Mol, która prywatnie jest także siostrą twórcy formatu talent-show Johna de Mola.

Jak informują media, mężczyzna oskarżony jest o napaść seksualną, której miał dopuścić się w 2018 roku. Jego ofiarą miała być Nieke Wijnhoven, finalistka 8 edycji The Voice of Holland. Kobieta twierdzi, że została zgwałcona, jednak prawnik Rietbergena odpiera zarzuty. Muzyk potwierdza, że utrzymał relacje o charakterze seksualnym z niektórymi kobietami, które zaangażowane były w holenderski format The Voice, jednak jak twierdzi, do niczego nigdy je nie zmuszał.

Prawnik oskarżonego przekazuje:

„Oskarżycielka nigdy nie twierdziła, że została do czegokolwiek zmuszona przez Rietbergena. W rzeczywistości zgłaszająca jednoznacznie wskazuje, że nie było mowy o przymusie”- tłumaczy

Na początku 2022 roku program The Voice of Holland został usunięty z ramówki stacji, która emitowana talent-show. Stacja nie zdecydowała się także na kontynuacje takich formatów jak The Voice Kids i The Voice Senior.

źródło: hollywoodreporter.com, YT

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej