Gracjana Górka: [wiek, kariera, Eurowizja Junior 2023, Instagram]

15 września 2023
Przez: : K.M.

Telewizja Polska w preselekcjach do Eurowizji Junior 2023 wyłoniła kolejnego finalistę. Gracjana Górka to młoda i utalentowana artystka, sprawdźcie, co wiemy na jej temat.

Gracjana Górka: wiek

To 9-letnia energiczna i radosna dziewczynka, która swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 6 lat. Uczęszcza do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Lublinie, gdzie uczy się grać na skrzypcach, a także uczy się śpiewu w Studiu Muzyki Rozrywkowej.

Oprócz tego Gracjana uwielbia jazdę na rolkach, rowerze, a zimą na nartach. Lubi pomagać innym i kocha zwierzęta. Młoda artystka zdradziła, że w przyszłości chciałaby zostać śpiewającym lekarzem.

Gracjana Górka: kariera

Gracjana wzięła udział w 6. edycji programu The Voice Kids, a podczas przesłuchań w ciemno wykonała utwór Zdzisławy Sośnickiej — Pożegnanie z bajką. Młoda piosenkarka podbiła serca Cleo oraz Tomsona i Barona, a ostatecznie trafiła do drużyny wokalistki. W finale zwyciężyła Martyna Gąsak z drużyny Dawida Kwiatkowskiego.

Gracjana Górka: Eurowizja Junior 2023

Do finału polskich preselekcji do 21. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci Telewizja Polska wyłoniła już dwie osoby, Leon Olek i Daria Malicka. W minioną niedzielę do ich grona dołączyła również Gracjana oraz Filip Robak. Przed nami jeszcze jeden, ostatni półfinał, który odbędzie się w 17 września o godzinie 15:15. Finaliści zawalczą o reprezentowanie naszego kraju podczas Eurowizji Junior, który odbędzie się w listopadzie w Nicei.

Gracjana w programie Szansa na sukces wykonała utwór Andry Day – Rise Up, za co otrzymała Złoty Bilet.

Zobacz także: Leon Olek – szczegółowe informacje na temat finalisty preselekcji do Eurowizji Junior 2023

Gracjana Górka: Instagram

Obecnie 9-latka nie występuje w popularnych mediach społecznościowych.

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej