Połącz się z nami

Grzegorz Dobiecki [wiek, wykształcenie, kariera, Telekamery, Instagram]

Opisy gwiazd

Grzegorz Dobiecki [wiek, wykształcenie, kariera, Telekamery, Instagram]

Grzegorz Dobiecki to polski dziennikarz i prezenter informacji. Wielką część swojego życia spędził we Francji. Cały czas aktywny zawodowo. Powszechnie znany z programu informacyjno-publicystycznego „Dzień na świecie”. Jeśli jesteście ciekawi większej ilości informacji na temat życia dziennikarza zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Grzegorz Dobiecki: wiek

Z informacji zamieszczonych w sieci, okazuje się, że mężczyzna urodził się w 1955 roku, co oznacza, że w roku 2021 skończy 66 lat. Jest dziennikarzem, korespondentem, publicystą i komentatorem zajmującym się tematyką międzynarodową.

Grzegorz Dobiecki: wykształcenie

Mężczyzna ukończył prawo i podyplomowo dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

Grzegorz Dobiecki: kariera

Swoją karierę jako dziennikarz rozpoczynał w Polskim Radiu. Gdy wprowadzono stan wojenny wyjechał do Francji, gdzie współpracował z „Radiem France Internationale” oraz emigracyjnym „Kontakcie”. Przebywał we Francji przez 26 lat.

Od 1991 roku pełnił funkcję korespondenta Telewizji Polskiej i „Rzeczpospolitej” w Paryżu. Współpracował również z Radiem „RMF FM” będąc jego „planetarnym” reporterem . Jego artykuły ukazywały się na łamach „Rzeczpospolitej”, „Polityki” i „Wprost”.

Od roku 2008 związany ze stacją Polsat News, w której pełni rolę komentatora wydarzeń międzynarodowych. Na swoim koncie ma współpracę z takimi magazynami jak: To był dzień na świecie, Tydzień na świecie oraz Dzień na świecie.

Grzegorz Dobiecki: Telekamery

Dobiecki otrzymał nominację do Telekamer w kategorii Prezenter informacji. Jak czytamy na oficjalnej stronie:

„Prawnik. Przez 26 lat mieszkał we Francji. Jak mało kto, zna się na światowej polityce. Prowadzi kronikę wydarzeń międzynarodowych „Dzień na świecie”

W 2012 roku otrzymał nominację do nagrody „Wiktora” w kategorii „Komentator lub publicysta”.

Grzegorz Dobiecki: Instagram

Dziennikarz nie prowadzi swojego profilu na portalu Instagram ani na żadnym z portali społecznościowych.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry