Gwiazda polskiej sceny muzycznej z zarzutami. Piosenkarce grozi kosmiczna kara

Słowa kluczowe:
alkoholInstagramzarzuty
3 grudnia 2023
Przez: : M.J

To już kolejna osoba ze świata polskiego show-biznesu, która musi ponieść konsekwencje swoich działań w sieci. Jak się okazuje, Prokuratura Okręgowa w Warszawie przyjrzała się kolejnej sprawie, w której znana osoba łamie  ustawę o wychowaniu w trzeźwości. Tym razem chodzi o dobrze wszystkim znaną polską piosenkarkę. Poznajcie szczegóły.

Margaret z zarzutami

Małgorzata J., znana jako Margaret, stanęła przed zarzutami reklamy napojów alkoholowych na Instagramie. Prokuratura Okręgowa w Warszawie oskarżyła artystkę o łamanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi poprzez publikowanie sponsorowanych postów producenta alkoholu na jej profilu. Warto dodać, że jej profil śledzi ponad 800 tysięcy osób.

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazdy, które pokonały demony alkoholu i narkotyków 

Rzecznik prokuratury, prok. Szymon Banna, podkreślił, że zasięg nielegalnych reklam, skierowanych głównie do młodej publiczności, był ogromny. Przewyższał nawet popularność największych gazet codziennych w Polsce. Profil Margaret jest publiczny, co oznacza, że treści publikowane na nim są dostępne dla każdego użytkownika bez konieczności zgody.

“Dostęp do serwisu jest bezpłatny i nie wymaga instalowania żadnych aplikacji. Profil, którego dotyczy niniejsze postępowanie, funkcjonował jako publiczny – a tym samym dostęp do zamieszczonych na nich treści nie był uzależniony od wcześniejszej akceptacji ze strony właściciela profilu”

Warto zauważyć, że Margaret nie przyznaje się do zarzucanego jej czynu i odmówiła składania wyjaśnień w tej sprawie. Grozi jej kara grzywny w przedziale od 10 do 500 tysięcy złotych.

Inne polskie gwiazdy z zarzutami za promowanie alkoholu

Margaret nie jest jedyną polską gwiazdą, która musi stawić czoła podobnym zarzutom. Wśród innych znanych postaci, które oskarżono o reklamę alkoholu, znajdują się m.in. Janusz Palikot, Kuba Wojewódzki, Maciej Musiał, Maffashion, Magdalena C., czy Joanna O.

Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, ustanowiona w 1982 roku, reguluje kwestie związane ze sprzedażą i reklamą alkoholu. Zakazane są reklamy wysokoprocentowych alkoholi, takich jak wódka. Natomiast reklamy piwa są dozwolone pod pewnymi warunkami, takimi jak ograniczenia czasowe i treściowe.

Sprawa Margaret oraz innych celebrytów rzuca światło na problem nielegalnych reklam alkoholu w mediach społecznościowych. Być może trzeba pomyśleć o dostosowaniu przepisów do nowoczesnych form komunikacji, którymi są Internet i platformy społecznościowe.

Źródło: natemat.pl / Instagram / Akpa

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej