Połącz się z nami

Gwiazdy komentują porażkę Tulii na Eurowizji! Nie obyło się bez docinek!

Rozrywka

Gwiazdy komentują porażkę Tulii na Eurowizji! Nie obyło się bez docinek!

Reprezentująca Polskę podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji „Tulia” nie awansowała do finału tegorocznej imprezy. Grupa po wykonaniu piosenki „Pali się (Fire of love)” nie spodobała się widzom na tyle, żeby mogła powalczyć o miejsce na podium. Co poszło nie tak podczas ich występu? Zobaczcie, co na ten temat myślą gwiazdy!

View this post on Instagram

#tulia #eurovision #fireoflove #fun #flowers

A post shared by T U L I A (@tulia.official) on

Polska od samego początku nie była faworytem tegorocznego konkursu i niestety te przewidywania się sprawdziły. Nasz kraj ponownie już nie awansował do finału. Pojawia się wiele głosów, które żałują, że dziewczyny nie dostały się dalej, ale nie brakuje hejtów, które pojawiły się po ich występie. Co mają im do zarzucenia internauci? Wiele osób uważa, że ich show było najzwyczajniej nudne, a jak wiemy choreografia podczas takich imprez ma ogromne znaczenie.

„[…]. Występ był niestety nudny, ciężki, brakowało ciekawych ujęć (i bliskich kadrów), a w zamian za to mieliśmy podgląd na widownię, która nie za bardzo bawiła się przy „Fire of Love”– napisał dziennik Eurowizyjny.

Fani Eurowizji piszą również, że zespół „Tulia” sprawdziłby się, ale na dożynkach…! Nie brakuje również obrońców, którzy twierdzą, że ta propozycja była po prostu za odważna i nazbyt oryginalna na tego typu imprezę. Co jednak na ten temat myślą gwiazdy, które również brały udział w tego typu konkursach? Zobaczcie, co powiedzieli Doda, Donatan i Michał Szpak!

DODA od zawsze podkreślała, że jest fanką Eurowizji, a jak wiemy rok temu nie była zadowolona z wyboru „Gromee’go”, który reprezentował nasz kraj. Teraz jej zdaniem dziewczyny, pomimo swojego oryginalnego charakteru, najzwyczajniej nie pasują na tego typu imprezy.

„Uważam, że to nie jest ich wina, bo mają styl, jaki mają i on odnajduje się świetnie w innych miejscach… Ale nie na Eurowizji. Błąd popełnili ci, którzy uznali, że folklor to jest to, co może zawojować Eurowizją 2019, która jest przepełniona nowoczesnymi dźwiękami, innowacyjnymi rozwiązaniami na scenie i każdy kraj robi wszystko, by przez te 3 minuty wykorzystać potencjał sceny tak, żeby widz to zapamiętał „– skomentowała ich występ piosenkarka.

Tegoroczny występ skomentował także Donatan, który razem z Cleo wypadł całkiem dobrze podczas konkursu Eurowizji w 2014 roku. Nie zabrakło w jego wypowiedzi małych uszczypliwości, po tym, jak „Tulia” nazwała występ jego i Cleo „SATYRĄ”. Donatan udzielił dziewczynom kilku rad odnośnie ich występu.

„Bardzo lubię klimat i głos zespołu Tulia dlatego mam na przyszłość 5 rad od „wujka” Dona:

1) Nie grajcie na Eurowizji poważnych i trudnych utworów…nic się tym nie udowodni, widzowie Eurowizji to nie teatralny kontyngent. Nie starajmy się intelektualizować rozrywkowego okołom muzycznego konkursu 
2) Nie warto rezygnować z symboli i swoich przekonań, żeby się komuś przypodobać, my podczas naszego występu w 2014 roku byliśmy w pełnej opozycji do klimatu Eurowizji-ale byliśmy naturalni, bo byliśmy sobą i z tego powodu ludzie na nas głosowali.
3) Stoi za Wami potężna wytwórnia muzyczna-korzystajcie z jej potencjału do promowania siebie…my nie mieliśmy tyle szczęścia, bo sami wydawaliśmy swój kawałek i nie było wtedy ani środków, ani zaplecza do jakichkolwiek działań.
4) Nie starajcie się dystansować i nazywać „satyrą” kogoś, kto tak jak Cleo ma łącznie koło 3 milionów fanów na swoich social mediach-około 400 tyś to fani zagraniczni, którzy mogą głosować! Nie palcie takich mostów! PS Myślę że Cleo zabolała taka wypowiedz…nie warto się tak dystansować, od twórczyni która w Europie jest kojarzona właśnie z folkiem i zajęła 5 miejsce w głosowaniu widzów na Eurowizji 
5) Nie bądźcie takie poważne! Pamiętajcie kochane że między innymi folk to pijany szwagier z akordeonem i moja babcia w podomce która nuci ludowe motywy! Miejcie więcej luzu bo inaczej będziecie tylko obiektem muzealnym a nie żywa muzyką która wychodzi do ludzi! Pozdrawiam i życzę pomyślności! „
– napisał na swoim Instagramie.

Swoje „pięć groszy” wtrącił również Michał Szpak, którego występ wszyscy dobrze pamiętamy, podczas Konkursu Eurowizji w 2016 roku. Szpak doszedł, aż do finału i zajął w nim wysokie ósme miejsce, a trzecie w głosowaniu publiczności! W porównaniu do jego poprzedników to naprawdę duże osiągnięcie. Ze swoją piosenką „Color of your life” podbił serca fanów konkursu. Co on myśli o tegorocznym występie dziewczyn?

View this post on Instagram

#photography #fashion #destiny #magic #mirror

A post shared by Michał Szpak (@michal_szpakofficial) on

„Osobiście uważam, że występ dziewczyn był bardzo dobry. Przede wszystkim niezmiernie się cieszę, bo Tulia zadbała o coś, o co zawsze sam walczę-aspekt wizualny był dopieszczony w każdym detalu. Wyglądały zjawiskowo, nie tylko podczas show, ale również podczas każdego dnia w Izraelu. Wynik jak to wynik-jest dużo przestrzeni do dyskusji. Np. San Marino w finale jest nieporozumieniem. W każdym razie z Tulii powinniśmy być dumni! W następnym roku powinniśmy przygotować się jeszcze dokładniej i tak za każdym razem-Eurowizja to szkoła perfekcjonizmu i profesjonalizmu”– powiedział w rozmowie z „Party.pl”.

Również dziewczyny z zespołu „Tulia”, na swoim profilu w mediach społecznościowych, podziękowały za wsparcie i głosy, jak i również zaprosiły na swoje koncerty, które już niebawem zagrają niemal w całej Polsce!

View this post on Instagram

#tulia #eurovision #thankyou #fireoflove #goodbye _____________________________________________________________ Dziękujemy za Wszystkie Wasze głosy i wsparcie! To kolejne, niecodzienne doświadczenie i ważna lekcja na naszym koncie. Cała miłość, energia i serdeczne słowa, które dostałyśmy od wielu zagranicznych dziennikarzy, pozostałych delegacji, oraz poznanych artystów przekonały nas, że warto dalej nieść muzyką piękno naszej kultury. Będziemy to robiły tak, jak dotychczas. Eurowizja przechodzi dla nas do historii, tym samym zaczynamy kolejny rozdział. Przed nami sezon koncertowy zapełniony po brzegi spotkaniami z Wami- zapraszamy między innymi do Sopotu. Żywy dźwięk, żywa emocja- to coś, czego nie dotkniemy w telewizji, a co chcemy Wam dawać dopóki będziemy razem. Mamy dla Was cudowne niespodzianki, które już czekają, by je wypuścić! Jedna mała iskra staje się płomieniem. Do usłyszenia #tulimy _____________________________________________________________ Thank you very much for all your kind support and voices! This was the next out of the ordinary experience and a very important lesson for us. All of the love, energy and kind words, we've received from foreign journalists, other delegations and artists, confirmed our beliefs that it's completely worth to carry the beauty of our culture and spread it by the music. We'll definitely do it, just as we did before. So, Eurovision goes down in history and it's time to begin the new chapter in our journey. The next concert season is filled with meetings with you – we kindly invite you for our gigs, including the one in Sopot. A live sound and a live emotion – these are things we don't get from TV, but we want to give it to you as long as we are together. We are really looking forward to release wonderful surprises, we've prepared for you. A one little spark becames a flame. See you soon!

A post shared by T U L I A (@tulia.official) on

Zgadzacie się z opiniami gwiazd na temat tegorocznego Konkursu Eurowizji? A może macie całkiem odmienne zdanie na ten temat?

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Rozrywka

Do góry