Gwiazdy o aresztowaniu Margot! Padły mocne słowa!

9 sierpnia 2020
Przez: : J.J

W mediach aż huczy o brutalnym aresztowaniu stołecznej aktywistki Margot. Informacja ta zszokowała media i ludzi nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Zobaczcie ostre wypowiedzi gwiazd na ten temat! Gwiazdy polskiego show-biznesu o aresztowaniu Margot!

Dwa dni temu, a dokładnie 7 sierpnia ulicami naszego kraju ruszył pokojowy protest. Demonstrujące grupy ludzi nie zgadzały się z decyzją sądu, którzy postanowił skazać Margot na dwa miesiące więzienia. Kobieta jest podejrzana o uszkodzenie furgonetki z homofobicznymi hasłami i atak na jej kierowcę.

Margot chciała się dobrowolnie oddać w ręce policji jednak aresztowano ją dopiero na Krakowskim Przedmieściu przez nieumundurowanych funkcjonariuszy policji. Po tym incydencie w stolicy doszło do wielu zamieszek i protestów, w których łącznie aresztowano 48 osób – według policji najbardziej niebezpiecznych i agresywnych. Wielkich echem odbiło się zachowanie funkcjonariuszy, którzy, jak głoszą świadkowie zdarzenia, nadużywali siły, wyłapywali uczestników manifestacji, a następnie zamykali ich.

Wiele osób mówi stanowczo “NIE” takiemu traktowaniu ludzi. W sieci aż zawrzało na temat aresztowania Margot, oraz przepychanek z policją i odbierania wolności demonstrującym ludziom. Głos zabrały również gwiazdy polskiego show-biznesu, które dostanie wyraziły swoje zdanie na temat tego zdarzenia.

Gwiazdy o aresztowaniu Margot!

Jedną z gwiazd jest Karolina Korwin-Piotrowska, która słynie z otwartości komentowania społecznych spraw. W swoim wpisie sprzeciwiła się krzywdzeniu ludzi:

“Nie znam Margot. Wiem jednak jedno: trzeba zrobić wszystko, by jej pomoc. Bo dzisiaj ona, jutro kazdy z nas. Za flagę. Za torbę. Za całokształt.
Chodzi o to, by jej nie skrzywdzono. By dziennikarz TVN 24 w relacji na żywo, nie mówił o niej w homofobiczny sposób. To jest Margot. Nie Michał. Tak chce, by o niej mówiono. Jest wiec Margot. I idzie do aresztu. Jestem przerażona.”

Agata Młynarska również postanowiła odnieść się do zaistniałej sytuacji:

“Romański kościół w maleńkim La Garde Adhémar w Prowansji. Zaprowadziło mnie do niego piękne światło, które rozświetlało wnętrze świątyni. Drzwi były otwarte, wewnątrz pusto. Prześwietlając witraże, promienie słoneczne namalowały TĘCZĘ na ołtarzu. Symboliczne, piękne, przeszywające na wskroś doświadczenie. Modlitwa. W tym samym czasie tęczowe dzieciaki w Polsce zostały pozamykane w aresztach. Czy historie wykluczonych i prześladowanych przez wieki niczego nas nie uczą?”

Małgorzata Rozenek-Majdan także postanowiła wypowiedzieć się na temat aresztowania Margot i całej sytuacji, która miała miejsce w stolicy. Dosadnie przedstawiła swoje zdanie na temat odbierania praw i wolności:

“Źle się dzieje w państwie polskim… źle… tam gdzie każdego dnia, prawa i wolności są odbierane, powoli acz konsekwentnie. Tam gdzie o wartościach i moralności najgłośniej krzyczą Ci, którzy są z nimi najczęściej na bakier. Tam gdzie ksiądz pedofil ma większe prawa niż pokojowo demonstrujący. Tam właśnie zaczyna się bunt! Jestem z Wami kochani 🌈💪”

Inną z gwiazd, która przeraziła się sytuacją w stolicy była Martyna Wojciechowska, która zaznaczyła, że wstydzi się za swój kraj:

“Naprawdę takiej rzeczywistości w Polsce chcieliśmy?!🇵🇱
WCZORAJ.
Reakcja policji na pokojową demonstrację wsparcia dla osób LGBT+🌈

DZIŚ.
To zdjęcie autorstwa @rafal.milach obiegło cały świat i porównywane jest do zdjęcia duszonego George’a Floyda. Wstyd dla Polski. Wstyd dla nas wszystkich, że na to pozwalamy.”

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej