Połącz się z nami

Zobacz, które gwiazdy solidaryzują się z nauczycielami! Na niektórych spadła lawina hejtu!

News

Zobacz, które gwiazdy solidaryzują się z nauczycielami! Na niektórych spadła lawina hejtu!

Kiedy tylko w mediach pojawia się „popularny”, a zarazem kontrowersyjny temat, do akcji włączają się znane osoby i wspierają protestujących. I tak właśnie jest teraz, kiedy swój strajk zaczęła kadra nauczycielska. W mediach społecznościowych wiele gwiazd popiera pedagogów, którzy walczą między innymi o reformę szkolnictwa i podwyżki. Jak możemy zauważyć, nie wiele jest jednak osób, które solidaryzują się z uczniami. Zobaczcie, kto wsparł najgłośniejszy strajk ostatnich dni!

Magdalena Cielecka-aktorka, która na swoim Instagramie zamieściła grafikę, na której możemy zobaczyć postulaty protestujących.

Monika Morozowska– znana głównie z serialu „Rodzina zastępcza”. Sama jest mamą trójki dzieci, dlatego rozumie protest nauczycieli. Zwróciła również uwagę, że nasz kraj jest mocno podzielony. W swoim wpisie wytłumaczyła dosadnie co myśli o całej akcji i mimo sprzeciwu niektórych wspiera grono pedagogiczne.

View this post on Instagram

Dziś o 8:00 rano rozpoczął się strajk nauczycieli. Połowa z nas jest razem z nauczycielami, a połowa nie popiera strajku z różnych przyczyn. Dwie podstawowe dotyczą zbyt wygórowanych wymagań finansowych oraz formy protestu. U przeciwników pojawia się często jeszcze jeden argument. Są przeciwni by podwyżka objęła wszystkich nauczycieli, bo według nich wielu wykonuje ten zawód nieprawidłowo.Sama mam trójkę dzieci. Cała trójka na protest się „załapała”. Karolina ma w szkole różnych nauczycieli . Fajniejszych i tych mniej… Jagodę przez ostatni rok prowadzi Pani Ewelina, która jest super nauczycielem nauczania początkowego. Józek ma w przedszkolu kilka swoich ukochanych przedszkolanek… Osoby, które nawet popierają strajkujących, maja duże zastrzeżenia co do terminu strajku… Bo egzaminy, bo uczniowie i tak są wystarczająco zestresowani … Karolina za dwa dni ma egzaminy gimnazjalne. Cała trójka zamiast do szkoły i przedszkola przyjechała dzisiaj ze mną do pracy, do Wrocławia. Bo akurat wypadły mi zdjęcia. Czy jestem zła? Nie. Bo kiedy do cholery maja nauczyciele strajkować? Podczas długiego weekendu majowego? Czy wakacji? To jest najlepszy moment! I zamiast myśleć o tym, że ktoś nieuczciwie dostanie podwyżkę, wolę myśleć o tym, że dostanie ją w końcu ten, kto od dawna na nią zasługuje. Pozdrawiam ciepło! Nauczycieli??? oraz wyrozumiałych pracodawców, którzy pozwolili przyjść dzisiaj z dziećmi do pracy lub bez problemu zwolnili z obowiązków służbowych ( niektórzy podobno przygotowali dla dzieci swoich pracowników opiekę )?❤️ Wszystkich pozostałych tez pozdrawiam, pamiętajcie , że każdy z nas może kiedyś potrzebować wsparcia innych…? Foto: @maciej.a.l

A post shared by Monika Mrozowska (@monikakingamrozowska) on

Dawid Podsiadło – ” Jak ktoś mnie dobrze zna to wie, że dla mnie nauczyciel od zawsze był superbohaterem. Dlatego, gdy pytają mnie, czy wspieram nauczycieli, to odpowiadam- całym sercem”– napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Podsiadło. Cały tekst, w którym artysta podkreśla, jak ważne jest to, że kadra nauczycielska walczy o swoje, możecie zobaczyć tutaj – Link.

Anja Rubik– swój głos poparcia, jako jedna z pierwszych znanych osób umieściła na swoim profilu. Modelka regularnie udziela się społecznie i wyraża głośno swoje zdanie na różne tematy, nawet te bardzo kontrowersyjne. Przy okazji wpisu wspomniała o swojej siostrze, która jest nauczycielką. „Jestem dumna z mojej siostry, która jest nauczycielką i wszystkich innych nauczycieli, którzy również 8 kwietnia zjednoczą się i zawalczą o swoją godność!„. Nie wszystkim internauta spodobał się jej komentarz na temat strajku, gdyż jeszcze całkiem nie dawno krytykowała nauczanie w szkołach, kiedy to zasłynęła akcją o edukacji seksualnej.

View this post on Instagram

Z całego serca wspieram strajk nauczycieli! Jestem dumna z mojej siostry, która jest nauczycielką i wszystkich innych nauczycieli którzy również 8ego kwietnia zjednoczą się i zawalczą o swoją godność! Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia Naszego kraju, za kształcenie , wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem! Każdy Rodzic, dla którego przyszłość swojego dziecka jest ważna powinien wesprzeć ten strajk! Owszem, będzie to chwilowe utrudnienie ale nie ma innego wyjścia! Nauczyciel/ Nauczycielka , który jest sfrustrowany gdyż nie stać go/ją na zapłacenie podstawowych rachunków nie mówiąc o innych ważnych elementach życia – nie będzie w stanie być dobrym pedagogiem.Jestem o tym przekonana! Wspierajmy NAUCZYCIELI ! #strajknauczycieli ?? I support the teachers' strike with all my heart! I am proud of my sister, who is a teacher and all of the other teachers who will unite and fight for their dignity on April 8th! Teachers are responsible for the future of our generations, for their education, upbringing and safety! It is absurd that people who are so important, with so much responsibility and impact, barely make ends meet! Every parent for whom the future of their child is important should support this strike! Yes, it will be a temporary difficulty but there is no other way out! A teacher who is frustrated because he / she can not pay her/his basic bills, not to mention afford other necessary and important elements of their life – will not be able to be a GOOD teacher. I am convinced of that! Let's support the TEACHERS! #strajknauczycieli

A post shared by Anja Rubik (@anja_rubik) on

Maja Ostaszewska– jest jedną z najbardziej zaangażowanych społecznie aktorek. Za każdym razem, kiedy pojawiają się grupy protestujące Ostaszewska wspiera je w mediach społecznościowych. Jak pamiętamy była jedną ze znanych osób, które poparły „czarny protest”. Jak napisała jest mamą uczennicy i ucznia szkoły podstawowej, całkowicie rozumie i solidaryzuje się z nauczycielami.

Michał Żebrowski– opublikował zdjęcie, na którym jest ze swoją żoną i dziećmi. Trzymają oni kartki z napisami „popieramy nauczycieli” oraz „nie jesteśmy krowami”. Zdjęcie oznaczyli hasztagiem #strajknauczycieli.

View this post on Instagram

#strajknauczycieli

A post shared by Michał Żebrowski (@zebrowski.michal) on

Magda Mołek– wszystkim dobrze znana prezenterka telewizyjna i dziennikarka nie mogła zrobić inaczej i również wrzuciła do sieci zdjęcie, że popiera grono pedagogiczne w ich działaniach. „Popieram nauczycieli, bo przyglądam się temu zawodowi jako mama drugoklasisty i jako osoba, która w najbliższej rodzinie ich ma […]” – możemy przeczytać na jej profilu.

Wszystkich mocno zaskoczyła natomiast prezenterka telewizyjna Anna Popek. Jako jedyna wrzuciła wyrazy swojego poparcia, ale nie dla nauczycieli, tylko uczniów! Poprzez całe to zamieszanie, które powstało podczas strajku zapomniano właśnie o nich. A to właśnie dobro tych młodych ludzi powinno być w tym wszystkim najważniejsze! Jednak bez wątpienia, jedno wiąże się z drugim. 

„Celebryci prześcigają się w wyrazach poparcia dla nauczycieli. Ja popieram uczniów. A co wg Was jest dla nich dobre?” – napisała na swoim Facebooku dziennikarka.

Agata Młynarska, Andrzej Chyra, Czesław Mozil, Marcin Korcz czy Hanna Lis, listę gwiazd, które stanęły murem za nauczycielami można by było długo wymieniać.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Wspieracie postulaty i strajk nauczycieli? Czy jednak jesteście przeciwni tej całej akcji?

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry