Gwiazdy wspierają akcję “Przerwa na bajkę” w ramach #zostańwdomu

19 marca 2020
Przez: : MC

Gwiazdy wspierają akcję „W telefonie, na tablecie ciotka z wujkiem bajki plecie”, pod hashtagiem #przerwanabajke. Pomysł został zainspirowany trudnymi chwilami związanymi z kwarantanną z powodu panującego koronawirusa. Czytanie bajek ma umilić rodzinom wspólnie spędzany czas w domu.

Sytuacja na świecie i w Polsce

Sytuacja na świecie jest niezwykle poważna i niestety cały czas się pogarsza. Rozprzestrzeniający się koronawirus zabija coraz więcej osób, a walka z pandemią nie jest wyrównana. Na ten moment osób chorych jest aż 218 823 z czego 8 810 to ofiary śmiertelne. Sytuacja w naszym kraju również ulega ciągłemu pogorszeniu. Aktualnie liczba osób zarażonych wynosi 287 i zmarło 5 osób. Z tego powodu zaleca się pozostanie w domu. W związku z tym w sieci powstała akcja #zostanwdomu, a ramach tego W telefonie, na tablecie ciotka z wujkiem bajki plecie. Na czym polega? Już tłumaczymy!

Gwiazdy wspierają akcję W telefonie, na tablecie ciotka z wujkiem bajki plecie

Z powodu zaleceń związanych z pozostaniem w domu, wiele znanych osób publikuje zdjęcia lub filmiki jak spędza swój wolny czas. Namawiają i szerzą wiedzę na ten profilaktyki i zaleceń rządu. To niezwykle dobra inicjatywa!

Kolejną z nich jest czytanie przez gwiazdy bajek dla dzieci, które będzie można odsłuchać na ich instastory. Biorą w nich udział: Kasia Zielińska, Mela Koteluk, Natalka Kukulska, Marta Żmuda Trzebiatowska, Ania Dereszowska, Basia Kurdej Szatan oraz Michał Piróg.

Kasia Zielińska na swoim Instagramie napisała:

“Kochani, tak jak obiecałam, startuję a raczej startujemy z akcją dla wszystkich Rodziców, którzy chcą w tym teraz trudnym czasie odetchnąć w domu choć na chwilę od swoich pociech.
Podzwoniłam po super ludziach i nawet chwili się nie wahali, żeby dołączyć do akcji❣️❣️❣️ (…) Każdy z nas wybrał sobie ukochane bajki. Rozpiskę tytułów znajdziecie w banerze, który umieszczam u góry.
Wiem, że w tym trudnym czasie, każdy z nas potrzebuje chwili dla siebie. Rodzice, wystarczy ze włączycie nas na telefonie lub ipadzie, przygotujecie jakąś drobną przekąskę dla swoich maluchów, posadzicie je w wygodnym miejscu….”
– czytamy w poście Kasi.

Co sądzicie o akcji z czytaniem bajek?

źródło: Instagram Katarzynazielinska

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej