Gwiazdy wstrząśnięte śmiercią Agnieszki z Częstochowy! Lewandowska, Rusin, Chodakowska…

27 stycznia 2022
Przez: : M.S.

Kolejne śmierć ciężarnej kobiety wstrząsnęła Polską. Wcześniej Iza z Pszczyny, a teraz Agnieszka z Częstochowy padły ofiarami aktualnych przepisów dotyczących aborcji. Śmierć Agnieszki wstrząsnęła gwiazdami, które w swoich wpisach nie kryją zażenowania.

Kolejna śmierć ciężarnej

W listopadzie media obiegła wstrząsająca informacja o śmierci 30- letniej Izy z Pszczyny, która trafiła do szpitala w 22 tygodniu ciąży. Mimo wykrytych wcześniej wad płodu oraz złego stanu zdrowia pacjentki, lekarze nie podjęli próby ratowania matki, tylko powołując się na aktualne prawo aborcyjne, czekali aż płód sam obumrze. Niestety w wynika sepsy, pani Izabela zmarła.

Na kolejną podobną sytuację niestety nie trzeba było długo czekać. Niestety podobna sytuacja spotkała kolejną ciężarną kobietę i jej rodzinę. W grudniu, z powodu ostrego bólu brzucha i wymiotów Pani Agnieszka trafiła do szpitala w I trymestrze ciąży bliźniaczej. W niedługim czasie stan ciężarnej uległ pogorszeniu, a jedna z dzieci zmarło. Personal nie podjął się usunięcia martwego płodu, ze względu na drugi. Czekano zatem na samoistne ustanie jego funkcji życiowych. Niecały tydzień później zmarło drugie z dzieci, jednak lekarze usunęli martwe płody po dwóch dniach. Pacjentka dostała sepsy w wyniku czego zmarła.

Śmierć Agnieszki z Częstochowy wstrząsnęła gwiazdami!

Kolejna śmierć ciężarnej kobiety wstrząsnęła całą Polską. W tym temacie po raz kolejny postanowiły wypowiedzieć się znane osoby.

Ania Lewandowska zamieściła na swoim InstaStory wpis:

Ile matek jeszcze musi umrzeć, by hasło #anijednejwiecej z życzenia stało się rzeczywistością? No ile?” 

Lewandowska o śmierci Agnieszki
InstaStory Ani Lewandowskiej

Nieco ostrzejszy post zamieściła natomiast Kinga Rusi, która w mocnych słowach napisała, co mysli o obecnym prawie:

“Będziecie się smażyć w piekle, sadyści z Nowogrodzkiej! Za śmierć Izy z Pszczyny, za śmierć Agnieszki z Częstochowy (…) Uśmierciliście tym razem matkę trójki dzieci będącą w bliźniaczej ciąży (…) Płód stał się ważniejszy od kobiety i jej już narodzonych dzieci, które zostały sierotami! (…)”

Ewa Chodakowska zamieściła na swoim profilu list rodziny zmarłej Agnieszki, w którym dokłądnie zostało opisane, co działo się z ciężarną kobietą.

#anijednejwięcej ‼️‼️‼️
DOSYĆ ‼️‼️‼️”
– podpisała post Chodakowska.

Joanna Przetakiewicz nie kryła swojej złości i także opublikowała mocny wpis na Instagramie:

“Agnieszka z Częstochowy, kolejna młoda kobieta, która zmarła w szpitalu po tygodniach TORTUR‼️
Fizycznych i psychicznych.
Powtarzam: w szpitalu! Czyli w miejscu, które powinno dbać o zdrowie i życie pacjentów, gdzie dzisiaj lekarze mają związane ręce.
Osierociła 3 dzieci, które nie doczekały się powrotu mamy do domu.
Stała się kolejną ofiarą ustawy antyaborcyjnej i kolejnej nieodwracalnej „pomyłki” 💔
Nie można jej naprawić,
ale można uniknąć następnych.
Zatrzymać tragiczne w skutkach decyzje.
Zahamować terror strachu i bezsilności.”

Na swoich profilach rodzinę zmarłej Agnieszki wsparli także: Martyna Wojciechowska, Borys Szyc czy Małgorzata Domagalik.

Rodzinie i przyjaciołom Pani Agnieszki składamy ogromne wyrazy współczucia.

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej