Połącz się z nami

Hania Stach [wiek, Idol, Malezja, syn]

Opisy gwiazd

Hania Stach [wiek, Idol, Malezja, syn]

Hania Stach to jedna z uczestniczek słynnego programu muzycznego „Idol”. Nie da się ukryć, że talent show otworzył jej drogę do kariery. Po latach, ta utalentowana wokalistka porzuciła życie w Polsce i zamieszkała w Malezji. Tam również po raz pierwszy została mamą. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj artykuł!

Hania Stach: wiek

Artystka urodziła się 13 stycznia 1981 roku i w tym roku obchodziła okrągłe 40. urodziny. Jej siostra, Jagoda Stach, również jest piosenkarką oraz aktorką. Hania jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie studiowała na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Hania Stach: kariera

W 2000 roku została laureatką jednego z odcinków „Szansy na sukces”, gdzie gwiazdą była Edyta Górniak. Później, Stach towarzyszyła Natalii Kukulskiej w chórkach. W 2003 roku wzięła udział w bardzo popularnym wówczas muzycznym talent show „Idol”, gdzie dotarła aż do odcinków finałowych. Ostatecznie Hania zrezygnowała z udziału w programie, zajmując 6. miejsce. Po udziale w „Idolu” jej kariera nabrała tempa. Nagrała album „Hania Stach”. Wystąpiła w koncercie Premier na 41. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W następnych latach użyczyła głosu głównej bohaterce serii filmów „High School Musical”. W 2007 roku zajęła drugie miejsce podczas konkursu wyłaniającego reprezentanta Polski na Eurowizji. Drugi album studyjny „Moda” wydała w 2012 roku.

Hania Stach: Malezja

Jakiś czas temu Stach poinformowała swoich fanów, że wyprowadziła się do Malezji, gdzie ma zamiar trochę pomieszkać. W pewnością taka decyzja spowodowana była między innymi urlopem macierzyńskim wokalistki.

Hania Stach: syn

20 marca 2020 roku na świat przyszedł synek wokalistki, Iwo. Dumna mama pochwaliła się swoim szczęściem w swoich mediach społecznościowych zamieszczając zdjęcie maluszka. Od tego czasu, raz na jakiś czas mały Iwo jest bohaterem zdjęć zamieszczanych przez Stach na Instagramie.

Hania Stach: Instagram

Od pewnego czasu piosenkarka jest coraz bardziej aktywna na swoim profilu @hania_stach na Instagramie, który śledzi ok. 1900 followersów.

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...
Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry