Hipoalergiczne lakiery hybrydowe – co je charakteryzuje?

26 stycznia 2023
Przez: : M.S.

Hipoalergiczne lakiery hybrydowe – co je charakteryzuje?

Hybryda hipoalergiczna nie powoduje uczulenia?

Ekologiczność w branży beauty przejawia się ograniczaniem ilości używanych kosmetyków, popularnością naturalnych produktów oraz przykładaniem większej uwagi do składów. Z ostrożnością podchodzimy do buteleczek naszpikowanych silnymi, chemicznymi substancjami. Lakiery hybrydowe hipoalergiczne zyskują więc coraz większą popularność. Czy słusznie?

Zacznijmy od najważniejszego pytania. Czy można używać hipoalergicznej hybrydy bez obaw, że doświadczymy reakcji uczuleniowej? W tym wypadku nie możemy liczyć na cud. Jeśli choć jeden składnik danego kosmetyku okaże się dla naszego organizmu alergenem, po jego aplikacji odczujemy nieprzyjemne lub nawet groźne dla zdrowia skutki. Tyczy się to nie tylko lakierów do paznokci. Dlatego wszelkie niepokojące objawy powinnyśmy konsultować z lekarzem.

Popularność marki nie jest gwarantem, że skład produktu będzie dobry, czyli pozbawiony niebezpiecznych dla zdrowia i drażniących skórę substancji. Warto więc czytać etykiety i unikać szczególnie formaldehydu, toluenu i ftalanu dibutylu (DBP). 

Hipoalergiczne lakiery hybrydowe występują w wielu kolorach

Kto polubi delikatny skład lakieru?

Po hipoalergiczne hybrydy sięgają najczęściej kobiety, które miały w przeszłości problemy z wystąpieniem alergii na ten rodzaj manicure’u. Wielu spośród nich ciężko rozstać się z tak trwałą i wygodną metodą stylizacji paznokci. Okazuje się, że wersje lakierów z delikatnymi składami to często strzał w dziesiątkę – produkty te są uniwersalne. Obawiasz się, że hybryda Cię uczuli, bo masz delikatną skórę lub rozmawiałaś ze zniechęconymi koleżankami i nie jesteś pewna, czy ta metoda jest dla Ciebie odpowiednia? Warto zacząć swoją przygodę z naświetlanym w lampie manicure’em wykonanym delikatnymi produktami. Hipoalergiczne lakiery hybrydowe kupisz np. pod adresem: https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/LAKIERY-HYBRYDOWE/68.

Manicure wykonany hipoalergicznymi lakierami hybrydowymi nie musi być nudny

Czy hipoalergiczne hybrydy zdają test trwałości?

Obawiasz się, że delikatny skład lakieru wpłynie na trwałość stylizacji? Produkty hipoalergiczne są wytrzymałe. Manicure w świetnym stanie utrzymuje się nawet przez trzy tygodnie. Cechy, które kobiety szczególnie polubiły w technologii hybrydowej, są więc niezmienne. Lakiery z serii dla alergiczek są odporne na odpryskiwanie i zarysowania. Oczywiście musisz pamiętać o poprawnej aplikacji i odpowiednim czasie utwardzania w lampie UV/LED. Nie nakładaj zbyt grubych warstw produktów i uważaj, żeby nie pomalować skórek. W ten sposób dodatkowo zminimalizujesz ryzyko pojawienia się uczulenia.

Ceny lakierów hipoalergicznych do paznokci wynoszą ok. 30–35 zł. Jeśli weźmiemy pod uwagę ich wydajność, jest to całkiem korzystna cena. Ponadto w seriach dla alergiczek pojawia się coraz więcej wersji kolorystycznych. Dzięki temu nie musisz zrezygnować z ulubionych barw i stylizacyjnych eksperymentów na rzecz bezpieczeństwa. Rozejrzyj się za specjalnymi promocjami, które regularnie oferują sklepy online i stacjonarne. Lakiery o przyjaznych składach kupisz także w opłacalnych zestawach. Możliwości jest wiele. Technologia hybrydowa stale się rozwija i na szczęście stara się nadążyć za potrzebami kobiet.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej