Iga Baumgart-Witan: [wiek, kariera, Olimpiada, Instagram]

21 lipca 2021
Przez: : KS

Iga Baumgart-Witan to bez dwóch zdań jedna z najlepszych lekkoatletek w Polsce. Fakt ten potwierdza to, że już niebawem po raz trzeci będzie reprezentowała biało-czerwone barwy podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo na temat przebiegu jej kariery, a także życia prywatnego koniecznie zapoznajcie się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Iga Baumgart-Witan: wiek

Jeśli szukacie informacji na temat wieku lekkoatletki, doskonale trafiliście. Otóż, udało nam się ustalić, że kobieta urodziła się 11 kwietnia 1989 roku. Co za tym idzie, nietrudno obliczyć, iż na chwilę obecną ma 32 lata. Tajemnicą nie jest, że pochodzi z Bydgoszczy. Na temat jej życia prywatnego wiadomo także, że talent sportowy odziedziczyła po mamie, która z resztą jest jej trenerką. Co więcej, jej mąż również profesjonalnie uprawia sport. Mianowicie, Andrzej Witan jest bramkarzem. Na przestrzeni lat grał w kilku drużynach piłkarskich.

Zobacz także: Co wiemy o Pawle Korzeniowskim?

Iga Baumgart-Witan: kariera

Okazuje się, że sportsmenka swoich sił zaczęła próbować jeszcze jako nastolatka. Już wtedy brała udział w zawodach międzynarodowych, gdzie z resztą świetnie dawała sobie radę. Jest reprezentantką Polski w biegu na 400 metrów. Startuje zarówno indywidualnie, jak i w sztafecie. Dotychczas, może pochwalić się medalami z Mistrzostw Świata, Europy, Polski i Halowych Mistrzostw Europy. Swoje rekordy życiowe, zarówno na hali, jak i stadionie pobiła dwa lata temu.

Wszyscy fani Igi Baumgart-Witan trzymają kciuki za jej sukces na Olimpiadzie.

Iga Baumgart-Witan: Igrzyska Olimpijskie

Igrzyska Olimpijskie w Tokio zbliżają się wielkimi krokami. Lekkoatletka, która specjalizuje się w biegu na 400 metrów będzie jedną z reprezentantek Polski, podczas zmagań sportowych, które będzie śledził cały świat. To już trzeci raz, kiedy wystąpi na tego typu wydarzeniu. Co więcej, zdaniem ekspertów ma naprawdę realne szanse, aby wrócić z Japonii z medalem.

Iga Baumgart-Witan: Instagram

Sportsmenka prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @iga.co.smiga. Na chwilę obecną, jej aktywność śledzi tam ponad 37 tysięcy użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej