Połącz się z nami

Iga Świątek odpadła z turnieju olimpijskiego – tenisistka zalała się łzami!

Tenisistka Iga Świątek

News

Iga Świątek odpadła z turnieju olimpijskiego – tenisistka zalała się łzami!

Iga Świątek w drugiej rundzie igrzysk olimpijskich w Tokio przegrała z Hiszpanką Paulą Badosą 0:2. Reprezentantka Polski nie kryła łez po przegranym meczu.

View this post on Instagram

A post shared by Iga Świątek (@iga.swiatek)

Kariera sportowa

Iga Świątek  jest niezwykle utalentowaną i utytułowaną polską tenisistkąj. W ubiegłym roku zwyciężyła finałowy pojedynek z Sofią Kenin i tym samym stała się mistrzynią French Open 2020. Ponadto jest pierwszą polską tenisistką w historii, która wygrała turniej Wielkiego Szlema. Iga jest również triumfatorką juniorskich turniejów wielkoszlemowych, m.in. Wimbledonu 2018 w grze pojedynczej oraz French Open 2018 w grze podwójnej dziewcząt. Ponadto dotarła do finału Australian Open 2017 w grze podwójnej i zwyciężyła złoty medal Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2018 w grze podwójnej dziewcząt. Teraz możemy śledzić jej sportowe wyczyny na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Iga Świątek

Zobacz także: Mama Igi Świątek szczerze o relacji z córką. Dlaczego nie miała z nią kontaktu?

Iga Świątek przegrała w Tokio

Polska tenisistka ma za sobą wygrane starcie na igrzyskach olimpijskich w Tokio z Niemką Moną Barthel. Niestety poniedziałkowy mecz z Hiszpanką Paulą Badosą okazał się dużo trudniejszy. Pełne emocji sportowe widowisko rozpoczęło się wyrównaną grą obu pań. W czwartym gemie reprezentantka Hiszpanii odrobiła stratę i obroniła 3 break pointy. Wyrównanie wyniku sprawiło, że nerwy zaczęły brać górę, a Idze zaczęły zdarzać się kolejne błędy. Fakt ten sprytnie wykorzystała Paula, która zdecydowanie poprawiła zarówno atak jak i obronę.

Emocjonująca końcówka tenisowego starcia zakończyła się wygraną Hiszpanki. Iga po zakończonym meczu nie kryła swoich emocji i łez. Nasza rodaczka usiadła na ławce i zakryła swoją twarz ręcznikiem, spędzając w ten sposób kilka najbliższych minut.

Warto przypomnieć, że to nie koniec przygody Igi z igrzyskami olimpijskimi. Tenisistka wystąpi bowiem w turnieju miksta w parze z Łukaszem Kubotem.

Trzymamy kciuki!

źródło: Instagram Iga.swiatek, zyjesz.pl, sport.pl, twitter.com

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w News

Do góry