Połącz się z nami

Ile Magda Gessler płaci swoim pracownikom? Były kucharz zdradził szokujące informacje!

ile Magda Gessler płaci pracownikom

Z życia gwiazd

Ile Magda Gessler płaci swoim pracownikom? Były kucharz zdradził szokujące informacje!

Były kucharz jednej z restauracji Magdy Gessler, Marcin Kowalski zdradził szokujące informacje na temat działania biznesu. Ile Magda Gessler płaci swoim pracownikom? Będziecie w szoku!

Nie da się ukryć, że Magda Gessler to jedna z najpopularniejszych gwiazd polskiego show-biznesu. Swoją charyzmą i charakterem oczarowała mnóstwo Polaków, a grono jej fanów jest niezwykle pokaźne. Ponadto program „Kuchenne rewolucje” z udziałem Magdy niezmiennie od lat cieszy się ogromną oglądalnością.

Zobacz także: Warunki mieszkaniowe Gessler podczas kręcenia „Kuchennych rewolucji” mogą Was zaskoczyć

Ile Magda Gessler płaci swoim pracownikom?

Warto wspomnieć, że Magda jest właścicielką i współwłaścicielką kilku restauracji. Lokale cieszą się ogromną popularnością i uznaniem, jednak pracownicy niekoniecznie podzielają ich zdanie. Sprawa płacy pracowników ciągnie się już od lat i wzbudza duże kontrowersje. Przypomnijmy, że kilka lat temu krytyk kulinarny, Maciej Nowak poinformował za pośrednictwem Facebooka:

„Moja odpowiedź: Magda, nie pi**dol.  Zatrudniacie kelnerów na czarno, za grosze, w najlepszym wypadku na umowach śmieciowych. Napiwki to podstawa ich wynagrodzenia za ciężką i niewdzięczną pracę. Zaś doliczanie serwisu do rachunku to kolejne ograbianie pracownika i nigdy się z tym nie pogodzę. Wara wam od tych pieniędzy!”

Głos w sprawie zabrał także były kucharz jednej z warszawskich restauracji Magdy, Marcin Kowalski. Mężczyzna udzielił wywiadu niemieckiemu dziennikowi „Die Welt”. W rozmowie zdradził, ile Magda Gessler płaci pracownikom. Wyznał także, że czas pracy był nienormowany, a umowę otrzymał dopiero po kilku miesiącach pracy. Ponadto jego stawka godzinowa wynosiła… 11 zł.

„Po kilku miesiącach dostałem umowę na pół roku z pensją 11 zł za godzinę. Czas pracy nienormowany, ale do tego napiwki. Miesięcznie miałem zarabiać 2700 zł. Potem przyszły ciężkie czasy, szefowa obcięła pensje, a jak komuś to nie pasuje „rynek jest szeroki i głęboki”” – powiedział.

Ile Magda Gessler płaci pracownikom słynnej restauracji „U Fukiera”? W 2019 roku na stronie grupy „Gastronomia Warszawska” na Facebooku pojawiło się ogłoszenie. Szukano pracowników do restauracji Magdy Gessler. Warto podkreślić, że wówczas minimalna stawka godzinowa wynosiła 14,70 zł, natomiast treść ogłoszenia brzmiała:

„Poszukiwana osoba na zmywak do restauracji 'U Fukiera', Rynek Starego Miasta 27. Praca w systemie 2/2, w godzinach 10-23. Stawka 13zł/h”

Spodziewaliście się?

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Z życia gwiazd

Do góry