IMGW już wie! Taki będzie początek października

29 września 2023
Przez: : B.Z

IMGW już wie! Taki będzie początek października pod względem panującej w naszym kraju aury. Synoptycy mają dla nas informacje, które z pewnością nie każdemu się spodobają. Nie ma jednak również powodów do zbytnich zmartwień. Czy jesień zagości już na dobre? A może jednak czeka nas przedłużenie letnich temperatur? Wiadomo również, czego spodziewać się w nadchodzący weekend. Szczegóły poniżej.

IMGW już wie! Taki będzie początek października

Póki co mamy do czynienia z naprawdę ładną, pogodną jesienią. Nie dość, że na ogół jest naprawdę pogodnie i słonecznie, to dopisują też temperatury. Ciepło jest w ciągu dnia oraz wieczorami, nieco chłodniejsze są natomiast poranki. Tak czy inaczej, nie sposób narzekać na pogodę. Ale czy taka sielanka potrwa jeszcze długo? Eksperci z IMGW już wiedzą, jaki będzie rozpoczynający się właśnie weekend oraz początek października. Czy powinniśmy mieć powody do obaw?

Pogoda dziś (w piątek) dopisywać będzie niemal w całym kraju. Znów przeważać będzie słońce i wysokie jak na tę porę roku temperatury. Niewielkie ochłodzenie czeka nas jednak w sobotę i w niedzielę. To właśnie wtedy zrobi się zimniej. Kolejna zmiana czeka na nas jednak już w poniedziałek. Pokazuje to, że aura w najbliższych dniach będzie naprawdę zmienna. Czego konkretnie się spodziewać po weekendzie?

ZOBACZ TAKŻE: „Kuchenne rewolucje” w Górkach Wielkich: „Dziupla u Wuja” to teraz „Gospoda Pękata Chata”. Lekcja złego smaku została odrobiona?

“Od poniedziałku na kilka dni powrócą wyższe wartości temperatury” – ale od środy znowu się zacznie…

Po chłodniejszym weekendzie, znowu czeka nas kilkudniowe ocieplenie. Stosunkowo wysokich temperatur będziemy doświadczać w poniedziałek i we wtorek. IMGW ostrzega jednak, że wszystko zmieni się w środę i wtedy na dobre zacznie się jesienna aura. W Twitterowym wpisie Instytutu i Meteorologii i Gospodarki Wodnej czytamy:

“Najbliższy tydz. (29.09-05.10) przyniesie zmienną pogodę. Po bardzo ciepłym piątku nastąpi ochłodzenie. Od poniedziałku na kilka dni powrócą wyższe wartości temp. W środę możliwa już bardziej jesienna pogoda.”

Dodatkowo podkreślono, że mimo wszystko nie przewiduje się na ten czas żadnych niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych.

źródło: Twitter, IMGW

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej