IMGW nie żartuje! To wydarzy się już w weekend, ostrzeżenie pierwszego stopnia

26 maja 2023
Przez: : B.Z

IMGW nie żartuje! To wydarzy się już w nadchodzący weekend. Chodzi o anomalię, której w maju – a tym bardziej przy obecnej aurze – zupełnie nikt się nie spodziewa. Według ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ten weekend będzie naprawdę udany i pogodny. Pojawi się jednak pewien incydent, który z pewnością odczujemy i dam się nam we znaki. O co konkretnie chodzi? Szczegóły poniżej!

IMGW nie żartuje! To wydarzy się już w weekend, lepiej usiądźcie… Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia

Długo wyczekiwane ciepłe dni w końcu dają o sobie znać. Choć temperatura nie jest jeszcze tak wysoka, na jaką niektórzy liczyli – w końcu zrobiło się pogodnie, a na dwór można wychodzić bez kurtek i ciepłych bluz. Prognozy pogody wskazują również na to, że i nadchodzący weekend będzie pogodny. Pojawi się jednak pewien incydent pogodowy, który z pewnością odczujemy i dam nam się on we znaki. Mianowicie, jak informują eksperci z IMGW – wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. Czego będzie dotyczyć? Lepiej usiądźcie…

Choć naprawdę trudno w to uwierzyć, ostrzeżenie pierwszego stopnia na weekend 27-28 maja dotyczy… przymrozków. Pocieszający jest fakt, że wspomniane ostrzeżenie dotyczy zaledwie jednego województwa, jednak i tak jest ono niespotykaną anomalią o tej porze roku – zwłaszcza, że lada dzień rozpocznie się czerwiec. Jak podaje PAP, przymrozki występować będą w województwie zachodniopomorskim. Z kolei w o2.pl czytamy, że alert dotyczy pięciu powiatów: drawskiego, łobeskiego, szczecineckiego, świdwińskiego i wałeckiego.

IMGW w komunikacie przygotowanym na tę niecodzienną okazję podaje:

“Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 2 st. C, przy gruncie do minus 2 st. C.”

ZOBACZ TAKŻE: Tego nie pokazały kamery! Murański zaczaił się na Najmana, wielka awantura [WIDEO]

Bardzo duże prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska

Jak czytamy w o2.pl, wystąpienie omawianego zjawiska jest bardzo wysokie. Choć obowiązywać będzie ono jedynie w sobotę 27 maja (w godzinach od 3:00 do 6:00) – to wynosi aż 80%. Mieszkańcy wskazanych wcześniej regionów kraju muszą być czujni.

źródło: IMGW, Twitter, o2.pl

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej