Połącz się z nami

J. Kaczyński nie widzi zagrożenia w chodzeniu do kościoła! Nowe zasady liturgiczne podczas Wielkanocy!

News

J. Kaczyński nie widzi zagrożenia w chodzeniu do kościoła! Nowe zasady liturgiczne podczas Wielkanocy!

Prezes partii PiS Jarosław Kaczyński w jednym z wywiadów wyznał, że nie ma zakazu chodzenia do kościoła i tym samym on uczestniczył w niedzielnej mszy. Dzisiaj Papież Franciszek II podpisał dekret, w którym znalazły się nowe zasady liturgiczne podczas tegorocznej Wielkanocy. Czy będziemy mogli uczestniczyć w mszach podczas Wielkiego Tygodnia? J. Kaczyński nie widzi zagrożenia w chodzeniu do kościoła!

Rozprzestrzeniający się koronawirus w naszym kraju zmusił rząd do stanowczych kroków. W naszym kraju został wprowadzony stan epidemii, który ogłosił premier Morawiecki. Pozwala to tym samym na szereg ograniczeń.

J. Kaczyński nie widzi zagrożenia w chodzeniu do kościoła!

W jednym z wywiadów, który Jarosław Kaczyński udzielił Krzysztofowi Ziemcowi w RMF FM, został zapytany, czy pójdzie na niedzielną mszę. Prezes PiS odpowiedział, że w tej chwili się zastanawia. Dodał również, że nie ma takiego zakazu:

„Byłem w kościele w zeszłą niedzielę i to nie stwarzało żadnych niebezpieczeństw. Było ok. 10 osób. Ale „Super Express” poświęcił mi wiele uwagi, więc teraz się zastanawiam. Do kościoła, jeśli się przestrzega zasad, można chodzić. Nie ma zakazu, biskupi nie mówią „nie chodźcie do kościoła”

Dodał również, że zdaje sobie sprawę, że jest w grupie zagrożenia, jednak nadal normalnie pracuje. Jak zaznaczył, nie miał robionego testu na obecność koronawirusa:

„Jestem w grupie ryzyka ze względu na datę urodzenia, ale wszystko w porządku, czuję się dobrze. Nie badałem się. Pracuję tak jak zwykle”

Prezes PiS zaznaczył również, że nie widzi przeciwwskazań, aby 10 maja odbyły się wybory prezydenckie.

Źródło:
https://www.instagram.com/p/Bdqh_x1n1V3/

Dzisiaj również Watykan odniósł się do sprawy chodzenia na msze. Jak się okazuje, w tym roku Święta Wielkanocy będą historyczne.

Nowe zasady liturgiczne podczas Wielkanocy!

Jak możemy się dowiedzieć, niemożliwością jest przeniesienie Świąt Wielkanocnych ze względu na to, że są one w centrum Roku Liturgicznego. Biskupom jednak przyzwolono na przełożenie mszy św. Krzyżma.
W tym roku msze w kościołach będą odbywały się, ale bez wiernych!

Jednak kościół wychodzi do ludzi z możliwością zobaczenia mszy Triduum Paschalnego w mediach, tak samo, jak pozostałych uroczystości. W dekrecie pojawiło się również zezwolenie na przeniesienie procesji i innych przejawów pobożności. Wstępna data to 14-15 września.

W tym roku również nie poświęcimy swoich święconek, jak i nie będziemy mogli udać się do spowiedzi, którą wierni powinni odbywać przynajmniej raz w roku. Wszystkie te restrykcyjne zasady wprowadził w życie papież Franciszek II w obawie o jeszcze większe rozprzestrzenianie się wirusa. 

Co sądzicie na ten temat? Przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa faktycznie unikniemy zakażenia na niedzielnych mszach?

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry