Członek Rady Mediów Narodowych Robert Kwiatkowski przekazał informację o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Wiadomo również, kto zajmie jego miejsce. Co dalej z karierą Jacka Kurskiego? Media donoszą o jego przejściu do rządu.
Jacek Kurski już dwukrotnie pełnił funkcję prezesa Telewizji Polskiej. Miało to miejsce w latach 2016-2020 oraz 2020- 2022. Nie da się ukryć, że ponowne objęcie rządów przez Kurskiego w TVP zostało krytycznie przyjęte przez wielu medioznawców w tym Radę Mediów Narodowych, która mianuje prezesa Telewizji Polskiej.
ZOBACZ TAKŻE: “Wiktory 2021”: Masa gwiazd zbojkotowała galę! Jacek Kurski ma inne zdanie!
5 września do mediów trafiła zaś zaskakująca informacja. Jak poinformował portal i.pl oraz Robert Kwiatkowski, na stanowisko prezesa TVP powołano Mateusza Matyszkowicza, który do tej pory był członkiem zarządu. Kwiatkowski na Twitterze poinformował, iż nowy prezes TVP został wybrany bez organizacji konkursu na to stanowisko.
“RMN właśnie odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP i powołała M Matyszkowicza. Niestety bez szansy na konkurs”- czytamy w sieci.
Natomiast z informacji Onetu wynika, że wniosek o odwołaniu Kurskiego postawił prezes RMN Krzysztof Czabański. W głosowaniu za odwołaniem Jacka Kurskiego byli wszyscy przedstawiciele PiS. Jednak to nie koniec informacji na temat przyszłości i kariery Jacka Kurskiego.
Niemal od razu w mediach zaczęły pojawiać się informacje na temat przyszłości Jacka Kurskiego i jego kariery. Jak dowiedziała się Rzeczpospolita z rządowych źródeł, już od kilku dni mają trwać rozmowy na temat przejścia Jacka Kurskiego do rządu.
“Politycy są zaskoczeni informacjami o dymisji szefa TVP, ale nie wykluczają, że wydarzenia mogły przyspieszyć i Kurski może wejść do rządu “na kogoś więcej, niż minister” – czytamy w Rzeczpospolitej.
Dodajmy, że były już prezes Telewizji Polskiej w latach 2005-2009 był posłem na Sejm V i VI kadencji, a w latach 2009-2014 posłem do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. W latach 2015-2016 objął stanowisko podsekretarza w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, aby następnie przejść funkcję prezesa TVP.
Stanowisko w Telewizji Polskiej objął Mateusz Matyszkowicz, który z wykształcenia jest filozofem. Pierwsze kroki w dziennikarstwie stawiał jako publicysta w Rzeczpospolitej, Pressjach oraz Teologii Politycznej. W lutym 2016 roku Matyszkowicz został dyrektorem TVP Kultura.
Źródło: Rzeczpospolita.pl / Onet.pl / Akpa