Jacek Kurski wydał oświadczenie ws. wyjazdu na Eurowizję z koronawirusem. “To czyny bandyckie i kryminalne”

25 grudnia 2021
Przez: : M.S.

Kilka dni temu media rozpisywały się na temat wyjazdu prezesa TVP do Paryżu i sugerowały, że pojechał na Eurowizję z koronawirusem. Jacek Kurski zabrał głos w tej sprawie i zapowiedział pozew! Czy jednak Kurski nie miał koronawirusa na Eurowizji?

Kurski miał Covid na Eurowizji Junior?

Tuż przed świętami portal onet.pl zamieścił na swoim portalu artykuł, w którym poinformował o tym, że w momencie, gdy Jacek Kurski przebywał we Francji na Eurowizji Junior, był zakażony koronawirusem. Po kontakcie w osobą zakażoną, 12 grudnia prezes TVP zrobił test i wtedy wynik okazał się negatywny. Dwa dni później Kurski ponownie zrobił test, który tym razem był pozytywny

“Badanie o numerze CN68343232 zostało wykonane 14 grudnia o godz. o 17:44. Ponieważ zlecenie było „na cito”, wynik był gotowy już kilka godzin później, o 22:41. Onet widział opis wyniku testu. Jest jednoznaczny: „Wykryto RNA wirusa SARS-CoV-2”. Test wykonano metodą PCR, która jest uznawana za najdokładniejszy sposób rozpoznania wirusa i daje najbardziej precyzyjne wyniki między 7. a 14. dniem od kontaktu” – pisał portal onet.pl

Jacek Kurski
scena z: Jacek Kurski, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Kurski nie miał koronawirusa?

W związku z zarzutami głos w tej sprawie zabrał Jacek Kurski, który wystosował na swoim profilu na Twitterze oświadczenie, w którym zapewnia, że wynik testu z 14 grudnia był negatywny i prezes TVP uzyskał tytuł ozdrowieńca.

W związku z oszczerczą publikacją Onet.pl sugerującą, że stawiam się ponad prawem, lekceważę procedury i stwarzam zagrożenie, informuję, że 14.12.21 po przejściu infekcji SARS Cov-2 w wyniku badań i obowiązujących procedur medycznych uzyskałem status ozdrowieńca. Diagnozę i fakty potwierdza oficjalne stanowisko Szpitala MSWiA. Onet dla oszczerczego ataku politycznego posunął się do złamania tajemnicy lekarskiej, wykradzenia tajnych danych o zdrowiu i bezmyślnej, antynaukowej interpretacji tych danych. To czyny bandyckie i kryminalne.

Zobacz także: Kurski wie, dlaczego Polska nie wygrała na Eurowizji Junior

Ponadto Kurski zapowiedział, że w związku z ujawnieniem informacji medycznej pozywa portal:

“W związku z oszczerstwami pozywam Onet.pl o odszkodowanie na cel społeczny, a w związku z przestępstwem pko danym osob., bezprawnym uzyskaniem i ujawnieniem informacji bezzwłocznie skieruję zawiadomienie do prokuratury “

Oświadczenie w tej sprawie wydał również szpital MSWiA potwierdzając, że Jacek Kurski w momencie przebywania we Francji na Eurowizji posiadał status ozdrowieńca:

“W dniu 14 grudnia 2021 r. w CSK MSWiA rzeczywiście zostało wykonane badanie metodą rtPCR z oceną cykli detekcji próbki pobranej od Pana Jacka Kurskiego. Badanie to zostało wykonane po okresie aktywnej fazy choroby w celu potwierdzenia statusu ozdrowieńca. (…) Z uwagi na fakt, że całość obrazu klinicznego Pacjenta wskazywała na okres ozdrowieńczy COVID-19, w dniu 15 grudnia 2021 r. CSK MSWiA zwrócił się do PSSE w Warszawie z wnioskiem o zakończenie okresu izolacji Pacjenta z uwagi na uznanie go za ozdrowieńca, co nastąpiło w dniu 15 grudnia 2021 r. Mając powyższe na uwadze, badanie przeprowadzone w dniu 14 grudnia 2021 r. w CSK MSWiA nie może być podstawą do twierdzenia, iż Pan Jacek Kurski w dniu 19 grudnia 2021 r. miał koronawirusa” – czytam na stronie rządowej.

Źródło: onet.pl, Twitter Jacka Kurskiego, gov.pl

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz