Połącz się z nami

Jak dbać o dłonie zimą? Poznaj sprawdzone produkty do pielęgnacji!

Jak dbać o dłonie

Moda i uroda

Jak dbać o dłonie zimą? Poznaj sprawdzone produkty do pielęgnacji!

Jak dbać o dłonie zimą? Niska temperatura negatywnie działa na skórę, tym bardziej dłoni, która ma tendencję do odwodniania się, wysuszania i pękania. Przedstawiamy sprawdzone produkty, które pomogą w jej pielęgnacji.

Ilość gruczołów łojowych na skórze rąk jest bardzo niewielka. Przy każdym myciu dłoni tłuszczowy płaszcz ochronny znika. Aby się odbudował należy czekać kilka godzin. W czasach pandemii korzystamy często z płynów dezynfekujących, które w swoim składzie mają alkohol, przyczyniający się do wysuszania skóry. Co więcej, na dłoniach znajduje się spora ilość gruczołów potowych, przez co skóra ma tendencję do odwadniania. Ponadto dłonie wymagają szczególnej pielęgnacji zimą, kiedy temperatury są niskie i spada wilgotność powietrza. Wysuszona skóra bez płaszcza ochronnego czerwienieje, staje się szorstka, a nawet pęka. Zimą słabsze stają się również paznokcie, które mają szczególną tendencję do łamliwości, a skórki wokół są suche i zadzierają się.

Zobacz także: Problem suchych i spierzchniętych ust? Ten produkt Cię nie zawiedzie!

Jak dbać o dłonie zimą?

Kluczowym elementem podczas pielęgnacji dłoni zimą jest niedopuszczanie do ich marznięcia. Kiedy temperatury spadają, warto nakremować ręce przed nałożeniem rękawiczek. Odradza się noszenia rękawiczek z prawdziwej wełny, ponieważ podrażniają skórę. W przypadku bardzo niskim temperatur zaleca się noszenie rękawiczek z jednym palcem. Kolejnym elementem są odpowiednio dobrane kosmetyki. Decydując się na zakup kremu do rąk, warto zwrócić uwagę, aby w swoim składzie miał dużo witamin i składników odżywczych oraz skutecznie hamował parowanie wody z zewnętrznych warstw naskórka. Dobrze, aby miał również glicerynę. Powinien być także gęsty, ponieważ taka konsystencja lepiej przylega do skóry.

Jednym z produktów, który skutecznie zadba o dłonie zimą jest krem do rąk marki Neutrogena. W ofercie znajdziemy kilka wersji kosmetyku, jednak każdy z nich oparty jest na bogatej Formule Norweskiej i pantenolu, których działanie jest silnie nawilżające, odżywiające i kojące. 

Kolejny skuteczny produkt jest marki Garnier. Krem w czerwonej tubce jest przeznaczony do intensywnej pielęgnacji mocno przesuszonej skóry. Jego cena jest przystępna, a ponadto kosmetyk cieszy się mnóstwem pozytywnych opinii.

Krem do rąk od Bielendy z serii Eco Nature to absolutny must have, szczególnie w sezonie zimowym.

Raz na jakiś czas warto wykonać maseczkę na dłonie. Można ją przygotować samemu w domu, mieszając ulubiony krem z odżywczymi olejkami lub miodem. Grubą warstwę produktu należy nałożyć na dłonie, a następnie owinąć je folią spożywczą. Zmyć po kilkunastu minutach.

Warto pamiętać, że w przypadku braku kremu do rąk, można skorzystać z innych balsamów. Kluczowe jest niedopuszczenie do przesuszenia skóry.

A jaki jest Wasz ulubiony produkt do pielęgnacji dłoni?

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Moda i uroda

Do góry