Jak dbać o przetłuszczające się włosy? Oto kilka sprawdzonych sposobów!

15 lipca 2020
Przez: : MC

Przetłuszczające się włosy to zmora wielu osób. Kluczowa w tym przypadku jest pielęgnacja oraz unikanie środków, które potęgują ten problem. Jak o nie dbać? Przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów!

Przetłuszczające się włosy to efekt nadmiernej produkcji łoju. Powodem tego mogą być uwarunkowania genetyczna, zła dieta bogata w produkty przetworzone, nieodpowiednia pielęgnacja (szczególnie skóry głowy), problemy hormonalne czy też zażywanie niektórych leków. Jak dbać o przetłuszczające się włosy i jak sobie z nimi radzić?

Jak dbać o przetłuszczające się włosy?

Nieodłącznym elementem walki z tłustymi włosami jest ich mycie. Kluczową sprawą jest dobranie odpowiedniego szamponu. Powinien być to delikatny produkt, najlepiej bez SLS, SLES, czyli silikonów oraz silnych substancji drażniących. Co kilka dni warto stosować także kosmetyk przeznaczony typowo do tego rodzaju problemów. Jeżeli chodzi o skład szamponów do włosów przetłuszczających się, warto, aby miał w sobie czarną rzepę, pokrzywę lub glinkę. Należy pamiętać, żeby włosy myć w letniej wodzie, ponieważ ciepła pobudza gruczoły łojowe do produkcji sebum.

Kolejnym elementem, o którym trzeba pamiętać jest używanie produktów nawilżających, ale nie przeciążających. Suche włosy mają zdecydowanie większą tendencję do przetłuszczania. Dobrym sposobem jest nałożenie nawilżającej maski do włosów godzinę przed ich umyciem. Warto również zrezygnować z suchych szamponów, ponieważ wbrew pozorom przyspieszają one przetłuszczanie się. Co ciekawe, olejowanie włosów sprzyja regulacji pracy gruczołów łojowych. Ponadto, każdy nakładany produkt powinien być dokładnie spłukany! Zaleca się także regularne stosowanie peelingów do skóry głowy.

Źródło: https://www.instagram.com/p/CCp0O1NsMh_/

Dodatkowo, warto zrezygnować z mocno ulizanych fryzur, gorących kąpieli, nakryć głowy, dotykania włosów, suszenia ich gorącym powietrzem oraz produktów zawierających w swoich składzie: Dimethicone, Amodimethicone, Dimethiconol, Cyclopentasiloxane, Quaternium-(…), Polyquaternium-(…). Po umyciu zaleca się unikać nakładania kosmetyków od nasady włosów. Warto aplikować produkty od połowy ich długości lub od ucha w dół.

Kluczowym elementem jest także regularne mycie szczotki, grzebienia, prostownicy i innych przedmiotów, których używamy do swoich włosów.

Zobacz także: Kosmetyki do ciała i włosów z aloesem, które warto mieć!

Jakie są Wasze sposoby na radzenie sobie z przetłuszczającymi się włosami?

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej