Połącz się z nami

Jak dbać o skórę zimą? Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry zimą?

Wiadomości

Jak dbać o skórę zimą? Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry zimą?

Wielu z was zapewne boryka się z problemami skórnymi podczas okresu zimowego. Niska temperatura, mroźny, silny wiatr oraz spadek wilgotności to jedne z wielu zagrożeń jakie niesie dla naszej cery zima. Dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek, jak dbać o skórę zimą oraz jak powinna wyglądać pielęgnacja cery w okresie zimowym. 

Jak dbać o skórę zimą? Podstawowe zasady

Okres zimowy niesie za sobą wiele niedogodności dla naszej skóry. Głównie suche powietrze, niska temperatura oraz silny, mroźny wiatr. Takie warunki zdecydowanie mogą zaburzać równowagę i dobrą kondycję cery. Dlatego przygotowaliśmy dla was cenne porady jak dbać o skórę zimą? Co zrobić, aby chronić skórę przed niską temperaturą?

Przede wszystkim należy ją chronić i nawilżać. Jeżeli nie zauważymy znacznych zmian, warto pozostać przy sprawdzonych kosmetykach. Jednak, w przypadku pogorszenia się stanu cery, należy zainwestować w krem, który będzie miał właściwości nawilżające. Powinien zawierać między innymi: ceramidy, kwasy tłuszczowe, kwas hialuronowy czy retinol. Dodatkowo, antyoksydanty, na przykład olej arganowy czy witaminę E. Przed zakupem warto zdecydować się na wybranie kremu odpowiedniego do cery. 

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry zimą? Praktyczne porady

Mamy dla was kilka praktycznych porad, które pomogą w codziennej pielęgnacji twarzy. Jak już wspomnieliśmy, nawilżenie jest jednym z ważniejszych punktów. Jednak nie można zapomnieć o regeneracji i prawidłowym odżywieniu cery. Warto zaopatrzyć się w olejki, zawierające składniki aktywne. Dodatkowo, takie o właściwościach, które poprawią jej elastyczność.

Podczas pielęgnacji skóry twarzy, nie możemy zapomnieć o ustach. Warto kupić peelingi do ust, gdyż skóra warg jest jednym z bardziej narażonych miejsc na przesuszenie. W ciągu dnia używać też balsamu, ale najlepiej przed snem nałożyć na nie grubą warstwę balsamu.

Kremy z filtrami – ważny punkt pielęgnacji skóry zimą

Słońce zimą potrafi być bardzo mocne – pomimo niskiej temperatury, skóra narażona jest na działanie promieni UV. Dlatego krem z filtrem to podstawowy punkt pielęgnacji cery zimą.

Jednak skóra twarzy to nie jedyna strefa naszego ciała. Nie zapomnijmy o dłoniach i stopach. Pamiętajmy, aby od razu po skończonej kąpieli nawilżyć całe ciało balsamem, gdyż oczyszczona skóra najszybciej się wysusza. Najlepiej zrobić to przed pójściem spać, na dłonie i stopy nałożyć masło shea lub zawierające mocznik, założyć rękawiczki i skarpetki i położyć się do łóżka.

Zima to też dobry okres na zabiegi kosmetyczne, których nie można wykonać latem. Mowa chociażby o mikrodermabrazji czy działanie kwasami. Jednak pamiętajcie, że przy minus dwudziestu stopniach takie działania nie są wskazane.

To najważniejsze wskazówki jak dbać o skórę zimą. Warto wdrożyć je do codziennej pielęgnacji.

1 komentarz

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Wiadomości

Do góry