Jak dobrać kolor glinki do typu cery? Przedstawiamy kilka cennych rad!

16 sierpnia 2020
Przez: : MC

Glinka od stuleci stosowana jest w pielęgnacji twarzy. Skutecznie walczy z niedoskonałościami, zaskórnikami i rozszerzonymi porami. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na jej kolor. Jak dobrać kolor glinki do typu cery? Przedstawiamy kilka cennych rad!

Glinka kosmetyczna to inaczej kaolin – naturalny minerał złożony z mikro i makroelementów. W jej składzie znajdziemy wapń, krzem, magnez, potas, cynk, żelazo, selen, miedź i fosfor. Wybierając glinkę, warto zwrócić uwagę na zawartość związków aktywnych. Najlepsza glinka kosmetyczna to taka, która ma ich około 95%. Dobrze, aby nie zawierała substancji zapachowych i konserwantów. Wydobywane są w kamieniołomach we Francji, żyznych górach Maroka czy uzyskiwane z osadów wulkanicznych popiołów w USA.

Glinki mają niezwykle pozytywny wpływ na naszą skórę. Skutecznie odmładzają, usuwają martwe komórki z naskórka, ujędrniają i oczyszczają. Ponadto absorbują zanieczyszczenia, usuwają toksyny, wyrównują koloryt, a ponadto regulują pH skóry, przywracając jej odpowiedni odczyn.

Zobacz także: Jak i gdzie nakładać róż? Oto kilka cennych porad!

Jak dobrać kolor glinki do typu cery?

Glinka zielona jest bardzo bogata w żelazo, magnez, wapń, krzem i potas. Ma drobnoziarnistą strukturę, która skutecznie oczyszcza, hamuje rozmnażanie się bakterii, usuwa toksyny i może być stosowana również jako delikatny peeling. Sprawdzi się do cery tłustej, mieszanej oraz trądzikowej. Mogą ją stosować również osoby chore na łuszczycę. Warto jednak zaznaczyć, że ma właściwości ściągające, dlatego w przypadku bardzo wrażliwej cery może powodować podrażnienia. 

Glinka czerwona, zwana również glinką marokańską ma kolor od szarawego do złamanego różu. Jest bogactwem magnezu, krzemu i wapnia. Sprawdzi się osobom o cerze naczynkowej oraz walczącym z trądzikiem różowatym.

Glinka bentonitowa o jasno szarym kolorze zawiera duże ilości krzemu, żelaza i magnezu. Dodawana jest nie tylko do maseczek na twarz, ale także suchych szamponów, pudrów do ciała czy peelingów. Sprawdzi się w walce z cellulitem. Ponadto regeneruje komórki naskórka i poprawia krążenie.

Glinka fulerska jest bogata w krzem, kryształy szafiru, tlenek magnezu i żelazo. To opcja idealna dla osób o cerze normalnej.

Glinka biała dodawana jest do maseczek na twarz, mydeł, naturalnych dezodorantów, pudrów i peelingów. Poprawia koloryt skóry, ma działanie lekko ściągające i przyspiesza gojenie się małych ranek. Jest idealna dla osób o cerze wrażliwej. Warto jednak nie trzymać jej na twarzy dłużej niż 15 minut, ponieważ może powodować podrażnienia.

Używacie glinek w swojej pielęgnacji? Która jest Waszym ulubieńcem?

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej