Połącz się z nami

Jak malować rzęsy? Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów!

Jak malować rzęsy

Moda i uroda

Jak malować rzęsy? Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów!

Jak malować rzęsy? Okazuje się, że sprawa nie jest aż tak oczywista, jak wielu może się wydawać. Wykonując odpowiednie kroki możemy sprawić, że rzęsy będą wyglądać o niebo lepiej. Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów!

Rzęsy to niezwykle ważny element dla wielu kobiet. Niestety nie każdy został obdarowany, długimi, gęstymi i ciemnymi rzęsami. Z pomocą przychodzą producenci kosmetyków, którzy oferują wiele rodzajów maskar lub produktów pielęgnacyjnych. Jak malować rzęsy, aby wyglądały najefektowniej?

Zobacz także: Domowe sposoby na długie i gęste rzęsy!

Jak malować rzęsy?

Na rynku znajdziemy mnóstwo produktów do rzęs, które możemy dopasować do własnych potrzeb. Producenci oferują tusze pogrubiające, wydłużające, podkręcające, wodoodporne lub nie, o różnej intensywności czerni jak i innych kolorach. Co ciekawe, wiele produktów ma również działanie pielęgnujące.

Na samym początku należy przyjrzeć się swoim naturalnym rzęsom i zadecydować jaki efekt sprawdzi się na nich najlepiej.

Warto zwrócić uwagę na najnowszą, dwustronną maskarę marki Huda Beauty. Producent zapewnia ekstremalną objętością i długość rzęs przy jednoczesnym braku obciążania. Co ciekawe, tusz składa się z dwóch szczoteczek i dwóch formuł. Więcej informacji na temat tego produktu znajdziesz TUTAJ.

Przed nałożeniem tuszu warto skorzystać z zalotki i podkręcić rzęsy. Ten zabieg automatycznie sprawi, że włoski będą wydawać się dłuższe. Podczas wykonywania makijażu lub nakładaniu jakichkolwiek produktów na skórę, warto być ostrożnym, aby przypadkiem nie nanieść kosmetyku na rzęsy. Tłusta warstwa pozostawiona na włoskach sprawi, że tusz nie będzie trzymał się wystarczająco dobrze, a ponadto może zwiększyć ryzyko sklejania się rzęs.

Kolejnym etapem jest nałożenie maskary. Należy zwrócić uwagę, aby formułę nakładać od nasady po same końce. Żeby pokryć dokładnie każdą z rzęs zaleca się wykonywanie szczoteczką ruchu zygzakowatego. Warto również opanować umiejętność równoczesnego obracania szczoteczki. Podczas tej czynności trzeba być ostrożnym, aby nie ubrudzić tuszem powieki.

Praca nad tuszowaniem rzęs jest warstwowa. Malowanie warto powtórzyć kilka razy, do uzyskania oczekiwanego efektu. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przesadzić, ponieważ może się to wiązać z tzw. „efektem pajęczych nóżek”, który nie wygląda dobrze.

W przypadku dolnych rzęs praca jest zdecydowanie bardziej precyzyjna. W tym etapie łatwo się pobrudzić. Jeżeli omyłkowo dotkniemy szczoteczką skóry, warto poczekać aż tusz wyschnie. Usunięcie go będzie wówczas zdecydowanie prostsze, ponieważ nie będzie się rozmazywał. Aby ułatwić malowanie dolnych rzęs, wystarczy skierować głowę do dołu i patrzeć ku górze – ryzyko pobrudzenia lub włożenia szczoteczki do oka jest zdecydowanie mniejsze. Można również delikatnie naciągnąć kącik oka palcem.

A jakie są Wasze sposoby na piękne rzęsy?

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Moda i uroda

Do góry