Jaka panuje atmosfera na planie “Świata według Kiepskich” bez Boczka i Paździocha? Wszystko zdradziła serialowa Halinka Kiepska…

21 kwietnia 2021
Przez: : M.J

Ruszyły zdjęcia na planie do nowych odcinków Świata według Kiepskich, które już niebawem widzowie zobaczą na swoich ekranach. Jak wiadomo, w serialu zabraknie dwóch aktorów, którzy wcielali się w postaci Arnolda Boczka i Mariana Paździocha. Jak z nieobecnością Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego radzą sobie pozostali aktorzy? Zobaczcie, co na ten temat zdradziła Marzena Kipiel-Sztuka, czyli serialowa Halinka Kiepska.

Ryszard Kotys i Dariusz Gnatowski

Świat według Kiepskich stał się już kultowym serialem, a wieść o śmierci dwóch znakomitych aktorów, którzy od początku grali w tej produkcji wielce zasmuciła jej fanów.

Aktorzy grający w serialu Świat według Kiepskich.
16 marca 1999 roku wyemitowano pierwszy odcinek Świata według Kiepskich.

Dariusz Gnatowski odszedł niespodziewanie 20 października 2020 roku. Od początku wcielał się w jedną z głównych postaci w serialu stacji Polsat. Aktor od lat zmagał się z cukrzycą, a jako przyczynę jego śmierci podano niewydolność oddechową. Po jego śmierci zaczęły pojawiać się pogłoski, że produkcja szuka zastępstwa i chce obsadzić nowego aktora w roli Arnolda Boczka, co jak już wiemy okazało się nieprawdą:

„Absolutnie nie szukamy nowego Boczka. To brednie” – skomentowała kierowniczka planu, Anna Skowrońska.

Kolejna smutna wiadomość dotarła do nas 28 stycznia 2021 roku. Wówczas zmarł Ryszard Kotys, który wcielał się w rolę Mariana Paździocha. Kotys od lat zmagał się z ciężką chorobą. To właśnie ze względu na problemy zdrowotne już wcześniej zrezygnował z grania w serialu. W jego wypadku również nie ma mowy o zastępstwie. Niemniej jednak wątek Paździocha będzie kontynuowany przez Sławomira Szcześciaka, który wciela się w serialu w syna Mariana Paździocha.

Powstają nowe odcinki Świata według Kiepskich

Okazuje się, że zdjęcia na planie do kolejnej odsłony serialu ruszyły pełną parą. Jednak jak można było się spodziewać, aktorzy odczuwają brak Gnatowskiego i Kotysa. Serialowa Halinka Kiepska, w którą wciela się Marzena Kipiel-Sztuka zdradziła w jednym z wywiadów, jak aktorzy radzą sobie z pustką po dwóch znakomitych aktorach:

“Było czuć ich nieobecność. Niestety taka kolej rzeczy, że ludzie umierają i trzeba sobie jakoś radzić i iść do przodu z podniesioną głową. Świat się kręci dalej bez Boczka czy Paździocha i produkcja staje na głowie, by odcinki bez nich były dalej ciekawe”– powiedziała aktorka w rozmowie z Faktem.

Halina i Ferdynand Kiepscy w łóżku.
Halinka i Ferdynand Kiepscy

Jak pamiętamy, wielu fanów Świata według Kiepskich chciało, aby serial nie był już nagrywany bez Mariana Paździocha i Arnolda Boczka tłumacząc, że ta produkcja nie będzie już taka sama. Niemniej jednak Marzena Kipiel-Sztuka jest przekonana, że Gnatowski i Kotys chcieliby, aby serial nadal był kontynuowany. Aktorzy na planie dają z siebie wszystko:

“Oni na pewno chcieliby, aby serial był kontynuowany i by się nie załamywać. Dajemy z siebie wszystko, co możemy. Na pewno nikt nie zapełni po nich pustki, ale trzeba dać szansę nowym bohaterom i wątkom”– skwitowała serialowa Halinka Kiepska.

Jesteście ciekawi, jak będzie wyglądał serial bez Mariana Paździocha i Arnolda Boczka?

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz