Janusz Radek: [wiek, kariera, żona, Instagram]

13 grudnia 2021
Przez: : KS

Janusz Radek to wokalista, który na scenie występuje już od wielu lat. Nie da się ukryć, że talent zapewnił mu dużą popularność oraz sympatię słuchaczy. Sprawdźmy, co wiadomo o jego karierze oraz życiu prywatnym!

Janusz Radek: wiek

Jeśli zastanawiacie się, ile lat ma artysta, doskonale trafiliście. Bowiem w sieci możemy dotrzeć do informacji, że mężczyzna urodził się 6 kwietnia 1968 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 53 lata. Wiadomo także, że pochodzi ze Starachowic, a więc województwa świętokrzyskiego. Tam także dorastał i ukończył szkołę. Co ciekawe, artysta jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku historia.

Artysta często zapewnia, że jest szczęśliwym mężem i ojcem. Wraz z żoną Beatą doczekali się dwójki dzieci. Córki Janusza Radka także okazywały zainteresowanie muzyką. Jednakże, ojciec nie ukrywał, że miał szczere nadzieje, że nie zwiążą z tym swojej przyszłości.

Janusz Radek kariera
Co wiemy o karierze Janusza Radka?

Zobacz także: Co wiemy o wokaliście Damianie Ukeje?

Janusz Radek: kariera

Okazuje się, że na samym początku przygody z muzyką, artysta zajmował się tworzeniem piosenek do znanych tekstów poetów takich jak Bolesław Leśmian i Leopold Staff. Przez pewien czas był także związany z branżą kabaretową.

Radek występuje także z recitalami oraz w spektaklach muzycznych. Oprócz tego, często wykonuje utwory innych artystów. Na przestrzeni lat był także związany z kilkoma zespołami muzycznymi. Ponadto, na swoim koncie ma role aktorskie.

Artysta często występuje na festiwalach i koncertach, które transmitowane są w telewizji. Do tej pory udało mu się zdobyć kilka nagród i wyróżnień. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech, które można zaobserwować u muzyka to oryginalność i nietuzinkowość. Na chwile obecną, w swoim dorobku artystycznym ma 9 albumów studyjnych.

Janusz Radek: Instagram

Muzyk prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @radek.janusz. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam mniej więcej ponad 3 tysiące użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej