Połącz się z nami

Jarmarki bożonarodzeniowe 2019 Polska – kiedy otwarcie?

Wiadomości

Jarmarki bożonarodzeniowe 2019 Polska – kiedy otwarcie?

Jarmarki bożonarodzeniowe 2019 Polska – poniżej znajdziecie listę największych jarmarków bożonarodzeniowych w polskich miastach oraz daty otwarcia w poszczególnych miejscach. Święto Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami, jak i magiczny klimat z tym związany. Dlatego warto sprawdzić, gdzie i kiedy będziecie mieli okazję napić się grzanego wina z korzennymi przyprawami oraz kupić świąteczne gadżety.

Jarmarki bożonarodzeniowe 2019 Polska

Zapewne wielu z was nie może doczekać się Świąt Bożego Narodzenia. Przede wszystkim ze względu na klimat i uwielbianą magię. Co ciekawe, co roku poczuć to wszystko można nieco wcześniej. Mowa o wspaniałych jarmarkach, którym towarzyszy tysiące świateł, świąteczne ozdoby oraz zapach grzanego wina z korzennymi przyprawami. Mamy tutaj wielbicieli jarmarków bożonarodzeniowych?

Przygotowaliśmy dla was listę miast, w których znajdziecie największe jarmarki bożonarodzeniowe. To jest już coroczna tradycja, która wpisała się na stałe w wielu miejscach.

Jarmark bożonarodzeniowy 2019 Wrocław

Kiedy we Wrocławiu możemy spodziewać się jarmarku? Magię świąt będzie można poczuć już 22 listopada aż do 31 grudnia. Wrocławski Rynek zamienia się w miejsce pełne magii, świateł i przepysznego jedzenia. Odwiedzany chętnie nie tylko przez Polaków, gdyż zagraniczni goście również sprawdzają co można tam znaleźć i zobaczyć.

Podczas tych dni będzie można kupić liczne prezenty, gadżety świąteczne oraz regionalne jedzenie. Dodatkowo, warsztaty, występy czy atrakcje rodem z wesołych miasteczek. Z pewnością warto tam być i poczuć ten klimat.

Jarmark bożonarodzeniowy 2019 Kraków

Jarmark bożonarodzeniowy Kraków 2019 rozpocznie się 29 listopada, a zakończy 7 stycznia. Potrwa dłużej niż ten we Wrocławiu. Stragany oferujące grzańca czy wiele dań polskiej kuchni znajdziecie tradycyjnie na krakowskim rynku. Dodatkowo, pierniki i biżuteria to nie jedyne dobra tego miejsca. Warto zarezerwować chwilę wolnego i udać się prosto do Krakowa!

Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku

Gdzie natomiast znajdziecie jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku? Kierujcie się na Targ Węglowy, gdzie podobnie jak w poprzednich miastach, znajdziecie przeróżne rzeczy. Ręcznie robione przedmioty, naturalne kosmetyki czy kulinarne pyszności. Trwa on nieco krócej od poprzednich, ponieważ tylko od 1 do 23 grudnia.

Jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie – gdzie i kiedy?

W stolicy natomiast znajdziecie kilka jarmarków. Przy Stadionie Narodowym, na Żoliborzu czy na Woli. Jednak najwięcej mówi się o tym na Barbakanie – znajduje się on niedaleko kolumny Zygmunta. Możecie w nim uczestniczyć już od 24 listopada aż do 6 stycznia. Atrakcji nie zabraknie, podobnie jak w innych miastach, znajdziecie tam aromatyczne grzane wino czy masę pamiątek.

Z pewnością znajdzie się wielu chętnych, aby uczestniczyć w tego typu wydarzeniach – kupić prezenty oraz podziwiać atrakcje z kubkiem grzanego wina.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Wiadomości

Do góry