Połącz się z nami

Jerzy Starak: [wiek, dzieci, żona, biznes, czym się zajmuje]

Opisy gwiazd

Jerzy Starak: [wiek, dzieci, żona, biznes, czym się zajmuje]

Jerzy Starak jest jednym z najbogatszych Polaków. Jego rodzina plasowała się nawet niedawno na trzecim miejscu rankingu najbardziej majętnych rodzin. Sprawdźmy, czym zajmuje się milioner i jak dorobił się takiej fortuny. Dodatkowo, przyjrzyjmy się, jak wygląda jego życie prywatne.

Jerzy Starak: wiek

Mężczyzna urodził się 12 grudnia 1947 roku. W związku z tym, w tym roku skończy 72 lata. Pochodzi z Cieszyna. Jest absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W latach młodości mieszkał we Włoszech i tam zaczął pracę jako biznesmen. Co bezsprzecznie przyczyniło się do jego wielkiego obecnego sukcesu.

Jerzy Starak: żona

Milioner był żonaty dwukrotnie. Z pierwszą partnerką mają dziecko, ale ich drogi się rozeszły. Jego kolejną wybranką została Anna Woźniak-Starak. Co ciekawe ona również zajmuje się biznesem. Jest właścicielką restauracji Belveder, która mieści się w Łazienkach Królewskich. Odwiedzają je sławni ludzi nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Dodatkowo, prowadzą razem fundację, która pomaga wypromować się młodym zdolnym ludziom. Co więcej, przyznaje im granty i stypendia.

Jerzy Starak: dzieci

Milioner ma syna z pierwszego małżeństwa – Patryka. Natomiast z obecną żoną doczekali się córki Julii. Oprócz tego, wychowywali wspólnie syna kobiety z wcześniejszego małżeństwa – Piotra Woźniak-Staraka. Jedynie on z całej trójki jest powszechnie znany w polskim show biznesie. Niewątpliwie przyczynił się do tego jego zawód – jest producentem filmowym. Co więcej, jego żona to Agnieszka Woźniak-Starak, która jest dziennikarka i prezenterką.

Jerzy Starak – czym się zajmuje?

Jego kariera zaczęła się od wprowadzenia na polski rynek koncernów takich jak Nutricia, Colgate-Palmolive oraz marki Bols. Natomiast w 2000 roku stał się właścicielem Polpharmy. To przedsiębiorstwo, które zajmuje się wyrobami farmaceutycznymi i lekami. Następnie wykupił Polfę Warszawa i dołączył do swojego wcześniejszego biznesu. Co więcej, ma udziału w Zakładach Tłuszczowych oraz Herbapolu. Niewątpliwie nikogo nie zaskoczy fakt, że od 1990 roku gości na liście najbogatszych Polaków.

źródło zdjęć: forbes.pl

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry