Kamil Durczok ponownie zatrzymany! Czeka na zarzuty!

3 grudnia 2019
Przez: : J.J

Kamil Durczok ponownie zatrzymany! Znany dziennikarz po raz kolejny ma problemy z prawem. Dziś popołudniu decyzja w sprawie tymczasowego aresztu! Zobaczcie więcej informacji na ten temat.

View this post on Instagram

A post shared by Kamil Durczok (@kamil_durczok)

W dniu wczorajszym, w godzinach wieczornych znany dziennikarz Kamil Durczok został doprowadzony do prokuratury. Całą noc mężczyzna spędził na izbie zatrzymań. Dziś popołudniu padnie decyzja w sprawie ewentualnego aresztu.

Były dziennikarz stacji TVN ma problemy w związku ze sprawę z roku 2008. Mężczyzna wówczas złożył w jednym z banków dwa weksle. Okazuje się, że były to poręczenia na ogromną kwotę 2 mln franków szwajcarskich i ponad 300 tysięcy złotych. Na dokumentach widniał podpis dziennikarza oraz jego żony Marianny.
Weksle były potrzebne mężczyźnie do zabezpieczenia kredytu na zakup posiadłości w Szczyrku.

Kamil Durczok ponownie zatrzymany! Czeka na zarzuty!

Jak się okazuje, była żona Kamila twierdzi, że nie podpisywała się na wekslach. O tym fakcie poinformowali śledczych adwokaci kobiety, a następnie zrobił to bank. Dziennikarz utrzymuje, że jego żona kłamie, ponieważ była obecna przy podpisywaniu dokumentów oraz świadoma co podpisuje. Jak podaje TVP żona Durczoka “dowiedziała się, że jest osobą rzekomo poręczającą kredyt Kamila Durczoka dopiero, gdy bank wezwał ją do spłaty zaległej należności jej byłego męża”.

“Jak się dowiedzieliśmy, Kamil D. sfałszował oprócz tego oświadczenie o poddaniu się egzekucji do kwoty niemal 5 mln zł, oświadczenie o ustanowieniu hipoteki na spółdzielczym prawie do lokalu mieszkalnego w Katowicach. Dokumentację tę Kamil D. przedstawił pracownikom banku. Usiłował on wytworzyć w nich mylne przekonanie o ustanowieniu zabezpieczeń przewidzianych w umowie kredytowej” – poinformowała Telewizja Polska

To nie pierwsze problemy z prawem Kamila Durczoka – w lipcu bieżącego roku Durczokowi postawiono zarzuty prowadzenia pod wpływem alkoholu i spowodowania zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym. Durczok miał wówczas 2,5 promila alkoholu.

Tak jak i w lipcu mężczyzna nie chce pozostać anonimowy.

Jak podaje rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Katowicach:

“Aktualnie trwają czynności z udziałem Kamila D. Mają na celu przedstawienie mu zarzutu związanego z podrobieniem weksla i dokumentów towarzyszących zabezpieczeniu kredytu hipotecznego na blisko 3 mln zł. “

Będziemy informować Was na bieżąco!

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej