Połącz się z nami

Kamil Semeniuk: [wiek, kariera, wzrost, Igrzyska, Instagram]

Kim jest Kamil Semeniuk?

Opisy gwiazd

Kamil Semeniuk: [wiek, kariera, wzrost, Igrzyska, Instagram]

Kamil Semeniuk to młody siatkarz grający w reprezentacji Polski, który według ekspertów ma realne szanse zostać w przyszłości jednym z ich liderów. Od trenera dostał wielką szansę reprezentować biało-czerwone barwy już na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Kamil Semeniuk: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że Semeniuk urodził się 16 lipca 1996 roku, w związku z czym na chwilę obecną ma 25 lat. Co za tym idzie, to jeden z najmłodszych siatkarzy reprezentujących nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Wiadomo także, że pochodzi z Kędzierzyna-Koźla.

Fani tej dyscypliny sportu są także ciekawi, ile wzrostu ma sportowiec. Okazuje się, że Semeniuk mierzy 194 cm. Na boisku możemy zobaczyć go na pozycji przyjmującego. Jednakże, na temat życia prywatnego Kamila wiadomo niewiele. Zdecydowanie nie należy do grona osób, które chętnie opowiadają o nim publicznie.

Zobacz także: Co wiemy o siatkarzu Aleksandrze Śliwce?

Kamil Semeniuk: kariera

Semeniuk rozpoczął grać w siatkówkę jeszcze w młodości. Pierwszym klubem juniorskim, w którym trenował była młodzieżowa drużyna ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, gdzie z resztą wraz z upływem czasu przeniesiono go do drużyny seniorskiej. Tam gra do tej pory, choć przez rok reprezentował barwy zespołu z Zawiercia. Co ciekawe, zdaniem ekspertów, siatkarz ma  duże szanse stać się w przyszłości filarem drużyny narodowej.

Pierwsze powołanie do reprezentacji mężczyzn w piłkę nożną mężczyzn otrzymał w 2021 roku. Semeniuk wtedy wraz z drużyną narodową wywalczył srebrny medal Ligi Narodów. Oprócz tego, fani tej dyscypliny głęboko wierzą, że siatkarzom uda się zdobyć złoty medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które zostały przeniesione z zeszłego roku z uwagi na panującą na świecie pandemię koronawirusa.

Kamil Semeniuk na Igrzyska Olimpijskich w Tokio.
To pierwsze Igrzyska Olimpijskie w karierze Kamila Semeniuka.

Kamil Semeniuk: Instagram

Wszyscy zainteresowani Instagramem Kamila Semeniuka mogą znaleźć tam jego konto pod nazwą @_kamil_semeniuk_. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 22 tysiące użytkowników tego serwisu.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry