Katarzyna Zielińska prosi o pomoc! Dramatyczny apel aktorki

10 lipca 2024
Przez: : W.M.

Katarzyna Zielińska znana jest ze swojego wielkiego serca i chęci pomocy osobom potrzebującym. Teraz na swoim profilu aktorka poprosiła o pomoc dla znajomej, która usłyszała druzgocącą diagnozę od lekarzy. Zielińska poprosiła swoim obserwatorów, aby ruszyli z pomocą.

Katarzyna Zielińska to znana polska aktorka, która zawsze, gdy tylko może, angażuje się w pomoc osobom potrzebującym. Swoją postawą zachęca innych, aby otwierali swoje serca na pomoc bliźnim. Ostatnio Zielińska przeżyła wielki dramat, gdy zmarł czteroletni Wiktor Ratajczak, chłopiec, którego los mocno ją poruszył.

W kwietniu Zielińska poinformowała, że Wiktor, którego wspierała przez wiele miesięcy, niestety przegrał walkę z chorobą. Historia małego Wiktorka poruszyła serca tysięcy ludzi w całym kraju. Katarzyna Zielińska angażowała się w zbieranie funduszy na jego leczenie, mobilizując wiele osób do działania. Dzięki ich staraniom udało się zebrać znaczną część potrzebnych środków na terapię, która odbywała się w klinice w Bostonie.

Niestety, mimo wszelkich wysiłków, Wiktorek zmarł, pozostawiając w żałobie nie tylko swoją rodzinę i bliskich, ale także wiele osób, które trzymały kciuki za jego powrót do zdrowia.

Katarzyna Zielińska prosi o pomoc

Katarzyna Zielińska ponownie angażuje się w pomoc potrzebującym. Tym razem apeluje o wsparcie dla swojej znajomej, 45-letniej Edyty, która walczy ze złośliwym nowotworem szpiczakiem plazmocytowym.

Edyta znajduje się w dramatycznej sytuacji. Na stronie siępomaga.pl napisała poruszający apel:

Jestem zrozpaczona…
Jestem już po konsultacji z lekarzem i niestety moje najgorsze obawy się spełniły… Nie ma dla mnie na tę chwilę w Polsce żadnego więcej leczenia, pozostało mi już tylko czekać na śmierć…
Leczenie w Niemczech jest moją ostatnią szansą i nadzieją. Muszę jak najszybciej zebrać te pieniądze! Od tego zależy moje życie…
Codziennie boję się, że każdy dzień będzie moim ostatnim…
– napisała na stronie siępomaga.pl.

Katarzyna Zielińska, która zna Edytę osobiście, poprosiła swoich fanów i obserwatorów o pomoc:

“Zbieram na „ŻYCIE” dla mojej koleżanki Edyty.
Proszę, zobaczcie moje stories. Wspaniała Mama Oliwki, ciepła, kochana osoba. Chciałabym, żeby w te wakacje zaświeciło dla niej słońce. Tylko cała zebrana kwota pozwoli jej rozpocząć terapię. Zbiera od ponad roku. Tak bardzo się boi, że nie zdąży 💫 Dziękuję za każdą wpłatę. Każdą!”

W opisie zbiórki na leczenie Edyty można przeczytać, że jest ona matką córeczki Oliwii i żoną Marcina. Od siedmiu lat zmaga się ze szpiczakiem, nowotworem złośliwym układu krwiotwórczego, który powoli niszczy jej ciało, wykańczając ją fizycznie i psychicznie. Edyta wyczerpała już wszystkie dostępne w Polsce opcje leczenia, na które było ją stać.

Nadzieją Edyty jest kosztowna terapia CAR-T Cell, której koszt wynosi ponad 2 miliony złotych. Terapia ta wykorzystuje zmodyfikowane genetycznie limfocyty T pacjenta do walki z nowotworem, co daje szansę na wydłużenie życia, a nawet całkowite wyleczenie. Niestety, terapia nie jest refundowana.

Apel Zielińskiej przyniósł oczekiwane rezultaty. Jak przekazała aktorka na swoim profilu, w dwa dni zbiórka Edyty wzrosła o 180 tys. złotych!

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/edyta-szczepanik

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej