Kate i William wsparli Ukrainę łamiąc królewski protokół! Zełenski nie ukrywa wdzięczności…

1 marca 2022
Przez: : M.J

Kate i William zdecydowali się zabrać głos w sprawie inwazji Rosji na Ukrainę. Wystosowali oświadczenie, na które niemal od razu odpowiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Wart podkreślić, że tym samym królewska para zdecydowała się naruszyć królewski protokół, który obowiązuje członków rodziny królewskiej od samego początku jej istnienia.

Rodzina królewska solidaryzuje się z Ukrainą

Na dworze brytyjskiej rodziny królewskiej od lat obowiązują sztywne zasady. Jedną z ważniejszych jest bez wątpienia neutralność na scenie politycznej. Zarówno królowa Elżbieta II, jak i pozostali członkowie rodziny królewskiej muszą się stosować do zasad protokołu. Nie da się ukryć, że z reguły rodzina królewska nie wypowiada się w sprawach związanych z polityką.

Zobacz także: Zwyciężczyni Eurowizji 2016 musiała opuścić swój kraj!

Niemniej jednak, choć królowa nie może pełnić funkcji reprezentacyjnej i nie może publicznie wypowiadać się na temat wojny, to jest w stałym kontakcie z premierem Wielkiej Brytanii. Również w obliczu wojny na Ukrainie omawia ona bieżące sprawy. Jak się okazuje, głos w sprawie inwazji Rosji na Ukrainę zabrali również Kate i William. We wspólnym oświadczeniu solidaryzują się z Ukrainą i wspominają spotkanie z Wołodymyrem Zełenskim.

“W październiku 2020 r. mieliśmy przyjemność spotkać prezydenta Zełenskiego i pierwszą damę i dowiedzieć się, że z nadzieją i optymizmem patrzą na przyszłość Ukrainy. Dzisiaj stoimy za prezydentem i wszystkimi obywatelami Ukrainy w ich bohaterskiej walce o tę przyszłość”– czytamy na Instagramie królewskiej pary.

Wojna na Ukrainie.
Kate i William stanęli po stronie atakowanej Ukrainy.

Prezydent Ukrainy, który wciąż dzielnie wspiera swoich rodaków, nie zapomniał skierować kilku słów w stronę królewskiej pary.

Zobacz także: Ogromna kwota zebrane przez polskie gwiazdy na pomoc Ukrainie!

Zełenski odpowiedział księciu i księżnej Cambridge

Prezydent Ukrainy na swoim profilu w mediach społecznościowych podziękował za powyższe słowa książęcej parze. Jak zaznaczył, “dobro zatriumfuje”

“Olena i ja jesteśmy wdzięczni księciu i księżnej Cambridge, że w tym ważnym czasie, gdy Ukraina odważnie przeciwstawia się inwazji Rosji, stoją po stronie naszego kraju i wspierają naszych dzielnych obywateli. Dobro zatriumfuje”

Niemal cały świat zjednoczył się i solidaryzuje z naszymi wschodnimi sąsiadami. Choć do tej pory rodzina królewska unikała zabierania głosu w sprawach politycznych, to jak widzimy nawet królewski protokół nie jest w stanie zatrzymać słów i gestów, które płyną w stronę broniącej się Ukrainy przed rosyjskimi wojskami.

Pomóc może każdy z nas! Aby włączyć się w pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów wystarczy wejść na stronę pcpm.org.pl/ Ukraina.

Źródło: Twitter / Instagram dukeandduchessofcambridge

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej