Połącz się z nami

Kayah: [wiek, kariera, mąż, dziecko, Instagram]

Kayah

Opisy gwiazd

Kayah: [wiek, kariera, mąż, dziecko, Instagram]

Kayah to bez wątpienia jedna z największych gwiazd muzycznych w Polsce. Nie da się ukryć, że od lat doskonale radzi sobie w tej branży. Może pochwalić się także bardzo licznym gronem fanów. Sprawdźmy, co wiadomo o jej karierze oraz życiu prywatnym!

Kayah: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że pełne imię i nazwisko gwiazdy polskiej estrady brzmi Katarzyna Szczot. Wiadomo także, że artystka urodziła się 5 listopada 1967 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 54 lata. Pochodzi z Warszawy. Niestety, wychowywała się bez ojca, który opuścił rodzinę, kiedy ona miała 11 lat i wyjechał zagranicę. Dorastała w Białymstoku u dziadków.

Co ciekawe, jako dziecko planowała zostać archeologiem. W szkole sportowej trenowała judo. Po ukończeniu liceum nie zdecydowała się podchodzić do matury.

Kayah piosenki
Katarzyna Szczot – Kayah

Zobacz także: Co wiemy o Natalii Kukulskiej?

Kayah: kariera

Artystka karierę zaczęła w 1984 roku. Niedługo później, po raz pierwszy wystąpiła na scenie Festiwalu w Opolu. Na przestrzeni kolejnych lat zdobywała coraz większa rozpoznawalność, a także współpracowała z różnymi muzykami, zarówno z kraju, jak i zagranicy.

Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień. Do tej pory wydała 10 albumów studyjnych. Oprócz tego, artystka założyła własną wytwórnię płytową. Za jej największe hity niewątpliwie należy uznać: Po co, Prawy do lewego, Na językach, Testosteron i Za późno.

Gwiazda udziela się również charytatywnie oraz społecznie. Publicznie wspiera niektóre społeczności i wspiera finansowo stowarzyszenia.

Kayah: mąż

Artystka była w związku małżeńskim z producentem telewizyjnym Rinke Rooyensem. Owocem ich relacji jest syn Roch, który przyszedł na świat w 1998 roku. Ostatecznie, para rozwiodła się w 2010 roku.

Oprócz tego, spotykała się z muzykami Sebastianem Karpielem-Bułecka i Pako Sarrem. W sieci możemy dotrzeć do informacji, że od kilku lat jest w związku z Jarosławem Grzybińskim.

Kayah: Instagram

Wokalistka prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @kayah_official. Na chwilę obecną, jej aktywność śledzi tam ponad 94 tysiące użytkowników.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry