Baby Lasagna: [wiek, kariera, Eurowizja 2024, Instagram]

9 maja 2024
Przez: : K.M.

W Wielkim Finale tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji jako reprezentanta Chorwacji zobaczymy Baby Lasagna. Co wiemy na temat artysty?

Baby Lasagna: wiek

Właściwie Marko Puršić to chorwacki gitarzysta oraz piosenkarz, a także producent muzyczny. Niegdyś należał do zespołu Manntra, założył grupę Bastion, współtworzył kilka utworów dla zespołu Mono Inc, a w ubiegłym roku rozpoczął karierę solową.

Baby Lasagna: kariera

Artysta wraz ze swoim utworem „Rim Tim Tagi Dim” zgłosił się do festiwalu Dora (stanowiący krajowe eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji). Na początku znalazł się na liście rezerwowej, ale po rezygnacji Zsa Zsy zakwalifikował się do grona uczestników i ostatecznie zwyciężył. Co więcej, ten utwór dotarł na 4. miejsce na chorwackiej liście przebojów.

Baby Lasagna: Eurowizja 2024

Bez wątpienia Konkurs Eurowizji jest największym i najdłużej trwającym konkursem muzycznym na świecie. W tym roku w Malmö w Szwecji swój talent zaprezentują artyści z 37 krajów. Wielki finał odbędzie się już 11 maja, a tam spotkają się reprezentanci wyłonieniu w obu półfinałach i artyści ze Szwecji (zwycięzcy z 2023 roku), Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Hiszpanii i Włoch. Zwycięzcę wyłonią telewidzowie. Głosowanie następuje podczas SMS, telefon do studia lub online, należy pamiętać, że aby głosować na reprezentanta swojego kraju nie możesz znajdować się w tym samym kraju.

W zeszłym roku Konkurs Piosenki Eurowizji zwyciężyła reprezentantka Szwecji — Loreen, która wykonała utwór „Tattoo”. Jako jedyna kobieta w historii Eurowizji dwukrotnie zwyciężyła w tym konkursie, również w 2012 roku. Natomiast, Polska w konkursie na podium była tylko raz, podczas debiutu Edyty Górniak z piosenką „To nie ja”. W tym roku nasz kraj reprezentowała Luna, niestety nie zakwalifikowała się do finału.

Zobacz także: Wpadka uczestnika Finlandii podczas tegorocznego konkursu Eurowizji znana jest na całym świecie!

Baby Lasagna: Instagram

Na „Instagramie” reprezentant Chorwacji występuje pod nazwą „the_baby_lasagna”. Artysta może pochwalić się ogromną ilością followersów, ponieważ ma ich ponad 113 tysięcy!

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej