Bambie Thug: [wiek, kariera, Eurowizja 2024, Instagram]

10 maja 2024
Przez: : K.M.

Podczas 68. Konkursu Piosenki Eurowizji reprezentantką Irlandii jest Bambie Thug. Jej występ jest jednym z największych zaskoczeń podczas konkursu. Zdania ludzi na ten temat są podzielone, jedni mówią, że zagwarantowała bardzo kontrowersyjny występ, a drudzy, że bardzo efektowny.

Bambie Thug: wiek

Bambie Thug to tak właściwie Bambie Ray Robinson, urodziła się w 1993 roku w mieście Macroom. To bardzo utalentowana irlandzka piosenkarka, a także kompozytorka i autorka tekstów. 31-latka swoją twórczość określa jako „ouija-pop”. To synkretyczny gatunek, nieograniczający się do jednego stylu muzyki, ale łączący w sobie wiele gatunków muzycznych.

Bambie Thug: kariera

Podczas Eurowizji artystka wykonała utwór „Doomsday Blue”. Występ Bambie podsumowany został jako kompozycja, która przypomina horror, w utworze jest dużo krzyku i ciężkich brzmień, ale znalazło się również miejsce na spokojniejsze rytmy. Część osób była zachwycona mrocznym występem irlandzkiej reprezentantki, a część oskarżyła ją o promowanie satanizmu i odprawianie czarów na scenie. Jednak Irlandka znalazła się na podium w notowaniach bukmacherów i może okazać się nawet faworytem do zwycięstwa.

Bambie Thug: Eurowizja 2024

Konkurs Piosenki Eurowizji to bardzo spektakularne widowisko muzyczne organizowane od 1956 roku i jeden z najdłużej trwających konkursów muzycznych na świecie. Na scenie ujrzymy reprezentantów z różnych krajów Europy. Wyboru dokonują dziennikarze muzyczni, artyści i osoby związane z branżą muzyczną. Piosenki są prezentowane podczas koncertu w telewizji na żywo, a po tej części następuje kilkunastominutowe głosowanie poprzez SMS, telefon do studia lub online. W tym roku Eurowizja jest w Malmö w Szwecji, to właśnie tam swój talent zaprezentują artyści z 37 krajów. Wielki finał odbędzie się już 11 maja, a tam spotkają się reprezentanci wyłonieniu w obu półfinałach i artyści ze Szwecji (zwycięzcy z 2023 roku), Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Hiszpanii i Włoch.

W ubiegłym roku Konkurs Piosenki Eurowizji zwyciężyła reprezentantka Szwecji — Loreen, która wykonała utwór „Tattoo”. Jako jedyna kobieta w historii Eurowizji dwukrotnie zwyciężyła w tym konkursie, również w 2012 roku. Natomiast, Polskę w tym roku reprezentowała Luna, która niestety nie ma okazji zwalczyć o zwycięstwo w finale. Zwycięzca otrzymuje statuetkę w postaci mikrofonu z piaskowego szkła, a jej twórcą jest Kjell Engman.

Zobacz także: Występ Luny podczas 68. Konkursu Piosenki Eurowizji w Szwecji

Bambie Thug: Instagram

Artystka na „Instagramie” występuje pod nazwą „bambiethug”. Ilość obserwujących ją osób obecnie wynosi niecałe 70 tysięcy.
Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej