“Eurowizja 2022”: Dziadek Krystiana Ochmana jest wybitnym śpiewakiem! To po nim 22-latek odziedziczył talent

12 maja 2022
Przez: : M.J

Kim jest Wiesław Ochman-dziadek Krystiana Ochmana? Jak się okazuje, to właśnie on namówił wnuka na studia w Akademii Muzycznej i jako pierwszy dostrzegł jego niesamowity talent. Poznajcie historię ukochanego dziadka wokalisty!

Kim jest dziadek Krystiana Ochmana?

Krystian Ochman niejednokrotnie mówił o swoim dziadku, który jest dla niego ogromnym autorytetem i jego mentorem. To właśnie Wiesław Ochman pokierował wnuka w stronę muzyki, dzięki czemu Krystian już 12 maja powalczy o wejście do finału Piosenki Konkursu Eurowizji w Turynie.

Zobacz także: Jasnowidz Jackowski ocenił szanse Ochmana na Eurowizji 2022!

“To był piękny wieczór. Takie muzyczne spotkania z rodziną uwielbiam najbardziej. Móc wejść i zaśpiewać z dziadkiem to największy cud. Skończył on właśnie 85 lat i jak zawsze jest w najlepszej formie. Love you gramps and I wish you all the best ❤️ Maestro and his padawan”– napisał Krystian na swoim Instagramie.

Krystian Ochman z dziadkiem.
Wiesław i Krystian Ochman.

Wiesław Ochman jest od lat związany ze sceną i ma na swoim koncie ogromne sukcesy. Przyszedł na świat 6 lutego 1937 roku w Warszawie. Jest śpiewakiem operowym i Kawalerem Orderu Uśmiechu. Został również odznaczony przez Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Odrodzenia Polski.

W 1960 roku rozpoczął swoją operową karierą. Występował na deskach Opery w Bytomiu, Krakowie i Warszawie. Siedem lat później rozpoczął międzynarodową karierę. Śpiewał m.in. w Operze w Berlinie, Monachium, Hamburgu oraz w Operze Paryskiej, a następnie w Chicago i San Francisco. Ochman przez 15 sezonów występował również na scenie nowojorskiej w Metropolitan Opera. Następnie po 1999 roku zajął się reżyserią operową.

Wiesław Ochman poślubił Krystynę z domu Prus-Więckowską, z którą doczekał się syna Macieja Ochmana. Jego wnuk Krystian Ochman poszedł w ślady dziadka kończąc Akademię Muzyczną w Katowicach, a w 2020 roku wygrał program The Voice of Poland.

Ciekawostką jest również to, że imieniem i nazwiskiem Wiesława Ochmana nazwano rondo w Zawierciu oraz salę w Miejskim Ośrodku Kultury.

Krystian Ochman na Eurowizji w Turynie

22-latek za namową dziadka przeprowadził się z USA do Polski, a przełomem w jego karierze było właśnie zwycięstwo w programie The Voice of Poland. Następnie kariera Krystiana zaczęła nabierać tempa i to jego widzowie wybrali jako reprezentanta naszego kraju podczas Eurowizji w Turynie. Już 12 maja podczas 2. półfinału wokalista zaprezentuje na scenie swój utwór River.

Zobacz także: Zagraniczne media wysoko oceniły szansę na zwycięstwo Krystiana Ochmana!

Myślicie, że Krystian Ochman ma szansę wygrać Eurowizję 2022?

Źródło: Wikipedia / Instagram Krystiana Ochmana

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz