Jacek Tede Graniecki: [wiek, kariera, Kanał Zero, Instagram]

29 marca 2024
Przez: : K.M.

Jacek Tede Graniecki to nie tylko jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów i producentów muzycznych w Polsce, ale również współprowadzącym w “Kanał Zero”. Sprawdźcie najważniejsze informacje na jego temat.

Jacek Tede Graniecki: wiek

Tede urodził się 24 lipca 1976 roku w Warszawie. Już w liceum zaczął pisać swoje pierwsze teksy, w szkole poznał również rapera Kosiego z grupy JWP, który pokazał mu po raz pierwszy nagrania hip-hopowe.

Jacek Tede Graniecki: kariera

W swojej twórczości Tede inspirował się amerykańskim raperem Jay-Z. Na swoim koncie ma wiele albumów studyjnych, takich jak: “S.P.O.R.T.”, “Notes”, “Ścieżka dźwiękowa”, “Mefistotedes”, “3H Hajp Hajs Hejt” czy “Kurt_rolson” Jego albumy rozeszły się w ponad 300 tysięcy egzemplarzach, a także był pięć razy nominowany do nagrody “Fryderyka”. Co więcej, Tede jest właścicielem przedsiębiorstwa odzieżowego i twórcą linii ubrać “PLNY Textylia”, a także współwłaścicielem przedsiębiorstwa odzieżowego “Trykot TDK Sp. z o.o”. Graniecki jest także współzałożycielem wytwórni muzycznej “Wielkie Joł”.

Jacek miał także krótkie epizody aktorskie. Wystąpił w serialu “Kryminalni”, “Niania”, “Wszyscy kochają Romana”, w filmie “Francuski numer”, a także dubbingował postać w filmie animowanym “Wojownicze Żółwie Ninja”.

Jacek Tede Graniecki: Kanał Zero

“Kanał Zero” to nowy kanał internetowy na platformie “YouTube”, który z każdym dniem zyskuje coraz więcej fanów. Został założony pod koniec 2023 roku, a zaczął działać na początku lutego. Jego założycielem jest Krzysztof Stanowski, który odszedł z innego kanału internetowego – “Kanał Sportowy”. Wraz z Krzysztofem do nowego kanału przeszli również: Robert Mazurek, Przemysław Rudzki oraz Maciej Dąbrowski. Jako współprowadzących możemy zobaczyć również: Andrzeja Twarowskiego i Wojciecha Kowalczyka, Bogusława Leśnodorskiego i Marcina Matczaka, Izabellę Krzan czy Macieja Dąbrowskiego. W “Kanale Zero” prowadzone będą programy z dziedziny: rynek, medycyna, polityka, militaria, geopolityka, kinematografia, rozrywka, sport, ekonomia, prawo i nauka. “Kanał Zero” na platformie “YouTube” może pochwalić się już wielką ilością subskrybentów. Jest ich ponad 950 tysięcy, a każdy z odcinków ogląda od kilkudziesięciu, a nawet do kilku milionów internautów.

Zobacz także: Ile Stanowski zarobił na filmie o Michale Wiśniewskim? Kwota jest szokująca!

Jacek Tede Graniecki: Instagram

Raper na portalu “Instagram” występuje pod nazwą “tedef”, a ilość obserwujących go osób wynosi ponad 275 tysięcy.

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej