Kim jest mąż Grażyny Torbickiej? Są małżeństwem od ponad 40 lat!

18 stycznia 2022
Przez: : M.S.

Jedna z najbardziej znanych i cenionych prezenterek w naszym kraju jest od ponad 40 lat szczęśliwą mężatką. Kim jest mąż Grażyny Torbickiej, z którym dziennikarka spędziła większość swojego życia?

Małżeństwo Grażyny Torbickiej

Grażyna Torbicka to bez wątpienia ikona polskiej telewizji. Przez wiele lat związana była ze stacją TVP, jednak od pewnego czasu możemy oglądać ją w konkurencyjnej stacji TVN, gdzie prowadzi swój własny cykl Grażyna Torbicka zaprasza w TVN Fabuła.

Prywatnie prezenterka jest żoną Adama Torbickiego, którego poznała ponad 40 lat temu. Pierwsze spotkanie małżeństwa byo dość nietypowe, gdyż Grażyna poznała swojego przyszłego męża podczas badania kontrolnego do prawa jazdy.

“Zostałam wydzwoniona na badanie echa serca z domu, gdzie zostawiłam z osiem znajomych osób. U mnie w pokoju zawsze było pełno towarzystwa. Gdy pojawił się młody lekarz, byłam oburzona, że to jakiś młokos, a nie poważny specjalista z siwą brodą. Ale w czasie badania stało się coś dziwnego. I potem szybko spotkaliśmy się po raz kolejny” – wyjawiła Torbicka w wywiadzie dla Vivy.

Zobacz także: Gwiazdy, które nie chcą mieć dzieci

Para dość szybko stanęła na ślubnym kobiercu, gdyż już rok po poznaniu, a ich małżeństwo trwa do dzisiaj. Torbiccy zrezygnowali z rodzicielstwa.

Grażyna Torbicka z mężęm
Grażyna Torbicka, Adam Torbicki, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Kim jest Adam Torbicki?

Adam Torbicki to mąż Grażyny Torbickiej. Urodził się 7 lutego 1953 roku, zatem aktualnie ma niecałe 69 lat. Partner prezenterki jest cenionym kardiologiem. W 1978 roku ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Siedem lat później uzyskał doktorat, a w 2000 roku otrzymał naukowy tytuł profesora nauk medycznych. W latach 2004–2007 był prezesem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, a w 2014 r. za swoje zasługi otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Torbicki wywodzi się z rodziny lekarskiej, gdyż matka Adama, a teściowa Grażyny, była pediatrą i profesorem nauk medycznych.

Niedawno lekarz wyjawił, że zamierza nieco zwolnić tempo i zrezygnował z pracy w szpitalu. Jednakże Torbicki nie kończy kariery zawodowej. Mąż prezenterki zamierza otworzyć swój prywatny gabinet kardiologiczny.

Źródło: Wikpedia, Akpa

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz