Michał Sikorski: [wiek, kariera, filmy, Instagram]

12 marca 2024
Przez: : K.M.

Michał Sikorski to znany i wybitny aktor filmowy i teatralny, który największą rozpoznawalność zdobył w serialu 1670. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy szczegółowe informacje na jego temat.

Michał Sikorski: wiek

Mężczyzna urodził się 5 września 1995 roku w Wadowicach. W 2020 roku ukończył studia w Krakowie na Wydziale Akademii Sztuk Teatralnych.

Michał Sikorski: kariera

29-latek od zeszłego roku pracuje jako aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie, a w poprzednich latach występował również w zespole Teatru Polskiego w Poznaniu.

Jest laureatem Nagrody za debiut aktorski podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę w filmie Sonata. Otrzymał również nagrody na 41. Festiwalu MŁODZI I FILM w Koszalinie i Rising Star na Festiwalu OFF CAMERA w Krakowie. Co więcej, w plebiscycie All in UJ „Chodźże do Teatru” Michał został wybrany najlepszym aktorem młodego pokolenia.

Michał Sikorski: filmy

Michał mimo bardzo młodego wieku na swoim koncie ma wiele występów filmowych oraz teatralnych. Na deskach znanych Teatrów w Polsce mogliśmy go podziwiać w takich spektaklach jak: Hamlet, Krakowiacy i Górale, Nana, Morderstwo w Utopii, Codzoziemka, Podwójny z frytkami czy EXTRAVAGANA. Natomiast, na wielkim ekranie zobaczymy go w takich produkcjach jak: Czuwaj, Wszyscy moi przyjaciele nie żyją, Czarna owca, Sonata, Otwórz oczy, 1670, Freestyle, Polish Dream i Masz ci los!.

Zobacz także: Oskary 2024 już za nami! Poznaj pełną listę laureatów

Michał Sikorski: Instagram

Aktor uwielbia korzystać z mediów społecznościowych. Regularnie prowadzi swój profil na portalu Instagram, gdzie występuje pod nazwą @michalsikorski.official. Ilość jego followersów obecnie wynosi ponad 41 tysięcy osób, ale jesteśmy pewni, że na tej liczbie się nie skończy. To właśnie tam Michał publikuje relacje zza kulis filmów i seriali, a także ze spektaklów, z najważniejszych eventów, a także zdjęcia z życia prywatnego.

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej