Nemo: [wiek, kariera, Eurowizja 2024, Instagram]

9 maja 2024
Przez: : K.M.

Podczas Eurowizji 2024 usłyszymy wielu artystów, a Szwajcarię reprezentuje w tym roku Nemo. Koniecznie sprawdźcie, co wiemy na temat tego nietuzinkowego wokalisty.

Nemo: wiek

Nemo Mettler to 24-letni wokalista, który pochodzi ze Szwajcarii. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele sukcesów, między innymi cztery EP-ki, najnowsza nosi tytuł „Whatever Feels right”, a także kilka nagród muzycznych w kategorii „najlepsza piosenka” i „najlepszy występ na żywo”. Nemo znany jest także w swoim kraju z programu telewizyjnego „The Masked Singer Switzerland”.

Kolejnym niezwykłym talentem 24-latka jest gra na skrzypcach, pianinie i perkusji.

Nemo: kariera

Reprezentant Szwajcarii został wybrany do konkursu spośród 400 innych wykonawców. Podczas Eurowizji wykona piosenkę „The Code”, która napisana jest w języku angielskim i łączy różne style, takie jak: rap, drum and bass i opera. Nemo jest osobą niebinarną i to właśnie piosenka jest o rosnącej świadomości na ten temat.

Nemo: Eurowizja 2024

Konkurs Piosenki Eurowizji to bardzo spektakularne widowisko muzyczne organizowane od 1956 roku. Reprezentanci z różnych krajów Europy, wybierani przez dziennikarzy muzycznych, artystów i osoby związane z branżą muzyczną. Wykonują oni jeden utwór z dowolnego gatunku muzycznego. Piosenki są prezentowane podczas koncertu w telewizji na żywo, a po tej części następuje kilkunastominutowe głosowanie poprzez SMS, telefon do studia lub online. Natomiast w wielkim finale każde państwo odda po jednym komplecie punktów od jury i telewidzów. W ubiegłym roku zwyciężyła reprezentantka Szwecji Loreen, która jako jedyna kobieta w historii dwukrotnie zwyciężyła w tym konkursie, również w 2012 roku. Podczas konkursu na podium byliśmy raz, podczas debiutu Edyty Górniak z piosenką „To nie ja”. W tym roku nasz kraj reprezentowała Luna, niestety nie zakwalifikowała się do finału.

Zobacz także: Niezwykła przemiana Conchity Wurst! Nie możecie tego przegapić

Nemo: Instagram

Artysta na portalu „Instagram” występuje pod nazwą „nemothings”. 24-latek może pochwalić się ogromną ilością followersów, ponieważ ma ich ponad 60 000!

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej