Kim jest partner Magdy Linette? Nie wszyscy o tym wiedzą

23 stycznia 2023
Przez: : W.M.

Magda Linette od lat należy do grona najbardziej utalentowanych i utytułowanych polskich tenisistek. Co wiadomo o jej życiu prywatnym? Czy Magda Linnete ma chłopak? Tenisistka, która po raz pierwszy będzie walczyć w ćwierćfinale Australian Open, jakiś czas temu przyznała, że jej serce jest już zajęte.

Magda Linette jest objawieniem Australian Open 2023! Po tym, jak niespodziewanie z turniejem pożegnali się Iga Światek i Hubert Hurkacz, 30-latka jest jedyną Polką, która pozostała w grze o puchar jednego z turniejów wielkoszlemowych.

W poniedziałek Linette sensacyjnie zagrała w meczu rozstawioną z numerem czwartym Caroliną Garcią i ostatecznie wyeliminowała Francuzkę z turnieju. Oznacza to, że Polka zmierzy się z kolejną zawodniczką w ćwierćfinale w Melbourne. Już teraz Magda osiągnęła swój największy sukces w karierze.

Magda Linette kolejny mecz zagra w najbliższą środę 25 stycznia, a jej rywalką będzie Czeszka Karolina Pliskova aktualnie sklasyfikowana na 31 pozycji światowego rankingu WTA.

Kim jest partner Magdy Linette?

Magda Linnete jest znaną tenisistką, której życiem prywatnym interesuje się wielu fanów, jednak 30-latka nie chętnie opowiada o tym w rozmowie z mediami. Wiadomym jest jednak, że Linnete od 2018 roku związana jest z Izo Zuniciem, który niegdyś był jej trenerem.

Chorwat przez lata pracował wspólnie z Magdą, jednak gdy ich współpraca przerodziła się w uczucie, zgodnie stwierdzili, że Zunic nie może dłużej jej trenować.

„Kiedy to się zaczęło, powiedzieliśmy sobie, że jeżeli chcemy być parą, nie ma mowy, żeby wciąż był moim trenerem – wspominała Polka. – Od razu wiedzieliśmy, że musimy to rozdzielić. Izu za bardzo zależało na naszej relacji poza kortem, nie chciał żeby przez tenis to mogło się popsuć. Miał odwagę, żeby się wycofać i pozwolić Markowi przejąć stery. Teraz mam spokój i poza kortem jestem bardzo szczęśliwa. Izo wspiera mnie w każdej sytuacji. Mogę skupić się na wskazówkach Marka i tenisie.”- mówiła Linette w rozmowie z serwisem WTA

Po tym jak w związku z tym, ze sportsmenkę i jej trenera połączyła relacja inna niż wyłącznie zawodowa, nowym szkoleniowcem Polski został Nikola Horvat a po kilku miesiąca funkcję te przejął Dawid Celt. W styczniu ubiegłego roku Magda Linette po raz kolejny poinformowała o zmianie trenera na Marka Gellarda, z którym miała okazję już wcześniej współpracować.

Magda Linette, fot. AKPA

źródło: Instagram/WTA

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej