Połącz się z nami

Kinga Rusin i jej partner WALCZĄ z nienawiścią! ANTYNAGRODA dla Zofii Klepackiej!

Z życia gwiazd

Kinga Rusin i jej partner WALCZĄ z nienawiścią! ANTYNAGRODA dla Zofii Klepackiej!

Kinga Rusin wraz ze swoim partnerem Markiem Kujawą założyli „ruch biało-czerwonych serc”, który ma walczyć z homofobią i nienawiścią. Dziennikarka zachęcona przez swoich kolegów z branży i internautów nie zamierza odpuszczać Klepackiej! Szczegółowy opis projektu opisała w swoich mediach społecznościowych. Głównym jego celem jest walka z nienawiścią! Zobaczcie!

Od niemal tygodnia media w Polsce żyją konfliktem pomiędzy Kingą Rusin a Zofią Klepacką. Wszystko zaczęło się w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, gdzie panie natrafiły na siebie, a następnie ostra wymiana zdań przeniosła się do internetu. Więcej o tym możecie przeczytać TUTAJ!

Dziennikarka TVN dostała wsparcie od swoich kolegów z branży i internautów, którzy stanęli za nią murem. Teraz ze swoim partnerem Markiem Kujawą postanowili stworzyć wspólny projekt. Prowadząca „Dzień dobry TVN” opublikowała na swoim profilu post, w którym opublikowała zdjęcie z ukochanym. Poinformowała w nim o nowej inicjatywie, jednak zablokowała możliwość dodawania komentarzy. Jaki jest tego powód?

Pierwszy post, jaki został zamieszczony na profilu Rusin, jest oświadczeniem pary, która w dość obszernym opisie napisała, jaki jest cel ich inicjatywy. Przede wszystkim profil „Biało- Czerwone Serca” służy do nagłośnienia spraw, które są godne potępienia, głównie na podłożu homofobicznym i rasistowskim.

„Piszecie na priv o przypadkach dyskryminacji, nietolerancji i przemocy, mowie i czynach pełnych zła i nienawiści. Piszecie też, że chcecie stawać publicznie w obronie słabszych. Opisujecie dobro, które można czynić razem. Jesteście Polakami, patriotami z dobrymi sercami, Biało-Czerwonymi Sercami! Tego nie wolno zmarnować! Dlatego, razem z moim partnerem, Markiem Kujawą, pomożemy Wam stworzyć miejsce dla tej energii. To fb i insta: „Biało-Czerwone Serca”. Naszym celem jest nagłaśnianie spraw: aby wszyscy mogli szybciej reagować na zło i wspierać dobro”– to tylko część oświadczenia pod zdjęciem pary.

Rusin z partnerem do współpracy zaprosili między innymi media, prawników, specjalistów i nie zabrakło tam Rzecznika Praw Obywatelskich. Jak widzimy, posunęli się o krok dalej i zostały wręczone już pierwsze wyróżnienia oraz antynagrody!

„Będziemy przyznawać wyróżnienia. Dla przeciwstawiających się złu, dla czyniących dobro. Anty-nagrody pójdą do tych, którzy propagują nienawiść, nietolerancję, którzy dyskryminują, stosują przemoc”– wyjaśnili w opisie.

Poinformowali od razu o pierwszych wyróżnieniach. Pozytywne nagrody dostali między innymi:
Tomasz Sekielski oraz ksiądz jezuita Jacek Prusak za odważne kazanie dotyczące pedofilii w Kościele.

Z kolei „Czarne Serca”, które są antynagrodami, otrzymali:

Zofia Klepacka– która w jednym z wywiadów wypowiedziała się, że homoseksualizm to wynaturzenie, Jan Pietrzak– za sugerowanie przemocy na tle politycznym oraz Rafał B.– który nagrał jak celowo i okrutnie zabija psa.

View this post on Instagram

Tworzymy społeczność Biało-Czerwonych Serc. Wasze zaangażowanie jest niesamowite. Piszecie na priv o przypadkach dyskryminacji, nietolerancji i przemocy, mowie i czynach pełnych zła i nienawiści. Piszecie też, że chcecie stawać publicznie w obronie słabszych. Opisujecie dobro, które można czynić razem. Jesteście Polakami, patriotami z dobrymi sercami, Biało-Czerwonymi Sercami! Tego nie wolno zmarnować! Dlatego, razem z moim partnerem Markiem Kujawą, pomożemy Wam stworzyć miejsce dla tej energii. To fb i insta: „Biało-Czerwone Serca”. Naszym celem jest nagłaśnianie spraw: aby wszyscy mogli szybciej reagować na zło i wspierać dobro. Projekt jest spontaniczny. Chcemy tworzyć go razem z Wami. Udostępnimy to miejsce również organizacjom pozarządowym zajmującym się poszczególnymi tematami. Zaprosimy tu Rzecznika Praw Obywatelskich, jego pomoc i wskazówki mogą być bezcenne. Z radością powitamy prawników i specjalistów, którzy zechcą pomóc w ważnych sprawach. Zapraszamy do współpracy media – przekażemy im szczegóły spraw by mogły je opisać, rozwinąć. Najważniejsze: Nie dajmy się zastraszyć! Pomagajmy innym! Reagujcie! Jeśli widzicie jakąkolwiek formę zła czy przemocy, mówcie: STOP! Będziemy przyznawać wyróżnienia. Dla przeciwstawiających się złu, dla czyniących dobro. Anty-nagrody pójdą do tych, którzy propagują nienawiść, nietolerancję, którzy dyskryminują, stosują przemoc. Polacy są z natury dobrzy, a kilka procent złych ludzi nie może nas zdominować. Pierwsze wyróżnienia: Biało-Czerwone Serce zdobywają: Tomasz Sekielski za dokument o pedofilii w Kościele; Ksiądz jezuita Jacek Prusak za odważne kazanie dotyczące pedofilii w Kościele, które wygłosił w Krakowie 12 maja. Anty-nagrody, Czarne Serca otrzymują: Jan Pietrzak – za sugerowanie przemocy na tle politycznym- wypowiedź, że opozycja „to „nowotwór polityczny, który kiedyś trzeba będzie wyciąć”. Zofia Klepacka – za wypowiedź w PolskieRadio24.pl o homoseksualizmie jako „wynaturzeniu” . Rafał B. – który nagrał jak celowo i okrutnie zabija psa (mamy nadzieję, że dostanie wysoki wyrok). Już wkrótce kolejne wyróżnienia. NIE MA TOLERANCJI DLA ZŁA i NIETOLERANCJI. Kinga Rusin i adw. Marek Kujawa

A post shared by Biało-Czerwone Serca (@bialoczerwone_serca) on

Jak możemy zauważyć, cała inicjatywa Rusin i jej partnera miała swój początek za sprawą sprzeczki z medalistką olimpijską Zofią Klepacką. W nominacjach, których dokonała Kinga ze swoim partnerem, nie ma wielkich zaskoczeń, jednak czas pokaże kto według dziennikarki, zdobędzie biało czerwone, a kto czarne serce!

Przemawia do Was inicjatywa Kingi Rusin? Wspieracie Kingę w jej działaniu?

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Z życia gwiazd

Do góry