Klątwa nad “Światem według Kiepskich”?! Tych aktorów już z nami nie ma…

10 czerwca 2024
Przez: : M.J

Na przestrzeni lat, w uwielbianym przez Polaków serialu “Świat według Kiepskich” wystąpiło wielu aktorów. Niestety wielu z nich już z nami nie ma. Zobaczcie, kogo pożegnaliśmy w ostatnich latach.

Świat według Kiepskich

“Świat według Kiepskich” to polski serial komediowy produkowany przez ATM Grupę, który zyskał ogromną popularność i stał się jednym z najdłużej emitowanych seriali w Polsce. Pierwszy odcinek został wyemitowany na antenie Polsatu 16 marca 1999 roku, a ostatni pojawił się 16 listopada 2022 roku. Serial zdobył serca widzów, oferując humorystyczne spojrzenie na stereotypowy model życia polskiej rodziny, jednocześnie krytykując różne wady społeczne, takie jak wulgaryzmy, lenistwo, egoizm, alkoholizm, patologie, apatia i chamstwo. Prostota humoru oraz zabawny język bohaterów przyciągały widzów przed telewizory przez ponad dwie dekady.

Aktorze Świata według Kiepskich, którzy odeszli z tego świata

Na przestrzeni lat, w “Świecie według Kiepskich” wystąpiło wielu aktorów, których nie ma już z nami.

Niezapomniana Krystyna Feldman, która wcieliła się w postać babki Kiepskiej, zmarła w 2007 roku, zostawiając po sobie niezatarty ślad w historii polskiej komedii.

Babka Kiepska
scena z: Krystyna Feldman SK: Z³ote Kaczki 2005, nagrody filmowe, Nagrody miesiêcznika “Film”, marzec 2005 fot. Warda/AKPA

Bohdan Smoleń, znany jako listonosz Edzio, zmarł w 2016 roku w wieku 69 lat.

W 2019 roku, w wieku 85 lat, zmarła Zofia Czerwińska, która grała rolę sprzedawczyni Malinowskiej w sklepie “U Stasia”.

Jerzy Łapiński, który również pojawił się w “Świecie według Kiepskich” w kilku epizodycznych rolach, takich jak minister w odcinku “Minister wszystkich Polaków” czy szejk w “Egzekucji”, zmarł w 2020 roku mając 80 lat.

W październiku 2020 roku media obiegła smutna wiadomość o śmierci Dariusza Gnatowskiego, znanego z roli Arnolda Boczka. Gnatowski miał 59 lat i walczył z poważnymi chorobami. Jego śmierć była ogromnym ciosem dla fanów serialu oraz kolegów z planu, w tym Joanny Kurowskiej, która wcielała się w rolę prezesowej.

Boczek
scena z: Dariusz Gnatowski, Andrzej Grabowski, SK:, , fot. Telus/AKPA

Jednym z aktorów, którzy odeszli był Krzysztof Kiersznowski, który pojawił się w kilku odcinkach w różnych rolach drugoplanowych. Wystąpił m.in. jako “Dziadek Mróz” w odcinku “Wór świętego Mikołaja”, profesor Sztajms w odcinku “Żłopuś” oraz faraon w odcinku “Nasza klasa”. Kiersznowski zmarł w 2021 roku.

Kolejną niezapomnianą postacią był Ryszard Kotys, który wcielił się w postać Mariana Janusza Paździocha. Kotys odszedł w 2021 roku w wieku 88 lat, pozostawiając po sobie ogromną lukę w sercach fanów serialu.

Ryszard Kotys
Ryszard Kotys

Zobacz także: „Świat według Kiepskich”: Produkcja „wskrzesiła” zmarłego Boczka i Paździocha ! Pomysł wywołał spore kontrowersje!

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka

9 czerwca 2024 roku media obiegła smutna wiadomość o kolejnej ogromnej stracie. Zmarła Marzena Kipiel-Sztuka, czyli serialowa Halinka Kiepska. Aktorka odeszła po walce z chorobą, mając 58 lat.

Zobacz także: Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Gdzie zostanie pochowana serialowa Halinka?

Serial “Świat według Kiepskich” zakończył swoją produkcję w 2022 roku, ale pamięć o jego aktorach i niezapomnianych postaciach, które stworzyli, żyje dalej w sercach widzów.

Źródło: Akpa, Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej