Połącz się z nami

Klepacka pod ostrzałem gwiazd! „Jesteś żałosna dziewczynko”!

News

Klepacka pod ostrzałem gwiazd! „Jesteś żałosna dziewczynko”!

Dziennikarka Kinga Rusin i medalistka olimpijska Zofia Klepacka wdały się w awanturę podczas Wyborów do Europarlamentu. Prowadząca program „Agent-Gwiazdy” zarzuciła olimpijce między innymi homofobię, a po jej stronie murem stanęły gwiazdy z polskiego show-biznesu. Sprawdź, kto wspiera Rusin w tym konflikcie!

Medalistka olimpijska w windsurfingu, Zofia Klepacka wywołała ogromne poruszenie nagraniem, w którym ostro krytykuje założenie warszawskiej karty LGBT. Sportsmenka według wielu osób ma poglądy homofobiczne, przez co zalała ją fala krytyki. Zofia skomentowała doniesienie na swój temat słowami, że „nie ma nic do gejów i lesbijek”, lecz najwidoczniej nie wszyscy uwierzyli w jej zapewnienia.

26 maja w dniu wyborów, Klepacka wdała się w potyczkę słowną z Kingą Rusin, która miała krzyczeć do niej na ulicy „WSTYD”, o czym pisaliśmy TUTAJ! W sieci bardzo szybko pojawiły się komentarze na temat starcia pomiędzy paniami, a kilka znanych nazwisk wstawiło się murem za swoją koleżanką z branży i wypowiedziało kilka gorzkich słów na temat Klepackiej! Zobaczcie!

Stronę Kingi Rusin wzięli między innymi takie nazwiska jak Borys Szyc, Robert Biedroń, Michał Cessanis, który kiedyś był przyjacielem Klepackiej, czy olimpijka Jagna Marczułajtis-Walczak.

Borys Szyc nie przebierał w słowach i pod jednym ze zdjęć olimpijki napisał:
„Jesteś żałosna, dziewczynko. Oddaj te medale i nie noś orła, bo przynosisz wstyd”.

Robert Biedroń stwierdził krótko, lecz dosadnie, że „nie ma co polemizować z prostaczką”.

Najbardziej zszokowany zachowaniem Zofii jest Michał Cessain, który jest reporterem TVN i partnerem życiowym wiceprezydenta Warszawy, a kiedyś był przyjacielem olimpijki.
„Kinga, gratuluję opanowania w starciu z Zofią Klepacką. Większego chamstwa dawno nie oglądałem. Nie wiem co się stało z taką fajną otwartą na wszystko dziewczyną, jaką była Zośka, kiedyś przyjaciółka, a dziś… No właśnie, kim ty Zosiu się stałaś? To przerażające. Idźcie głosować w tych wyborach, żeby chamstwo powstrzymać!”.

Jagna Marczułajtis-Walczak, snowboardzistka, która wie, co znaczy nosić z dumą orzełka na piersi, zarzuciła jej brak poszanowania dla zasad, które obowiązują na olimpiadzie!
„Mnie wstyd jako olimpijce, że koleżanka olimpijka i medalistka olimpijska nie rozumie zasad olimpizmu. Wstyd mi!”.

View this post on Instagram

Rozpoczynamy blok głosowań #sejmrp

A post shared by Jagna Marczulajtis-Walczak (@jagnamarczulajtiswalczak) on

Obie panie nie zamierzają chować głowy w piasek, bo teraz właśnie w swoich social mediach Rusin, w dość obszernym poście odpowiedziała na wywiad Zofii Klepackiej. Zobaczcie!

View this post on Instagram

Szerzenie poglądów takich jak Klepackiej prowadzi do samobójstw dzieci. Nawiązując do dzisiejszego wywiadu Zofii Klepackiej pragnę przypomnieć, że według niej homoseksualizm to „wynaturzenie” (z wcześniejszego wywiadu dla publicznego radia). Czy można jeszcze ostrzej wyrazić pogardę dla drugiego człowieka? Przez podobne wypowiedzi i nieukrywany brak tolerancji dla inności samobójstwo popełnił zaszczuty przez rówieśników 14-letni Dominik Szymański z Bieżunia. Myśli samobójcze ma ponad 70% homoseksualnych dzieci, które czują się nieakceptowane i nietolerowane. W Polsce każdego dnia dwoje dzieci odbiera sobie życie! Osoby publiczne, medaliści, sportowi idole muszą brać odpowiedzialność za to co mówią! Co, jeśli jedno z dzieci pani Klepackiej okaże się homoseksualne? Strach pomyśleć… Warto żeby pani Klepacka przypomniała sobie co mówiła jej koleżanka z kadry windsurfingowej, Jolanta Ogar: „My nie zachorowaliśmy na homoseksualizm, my nim nikogo nie zarażamy. Tacy się urodziliśmy. To jest poza naszą kontrolą”. Czy Klepacka nie podaje „wynaturzonej” koleżance z kadry ręki? Nazwanie drugiego człowieka „wynaturzonym” (wynaturzenie: zwyrodnienie, degeneracja, dewiacja) to zachowanie niegodne szerzącego tolerancję ruchu olimpijskiego. To jest kompromitacja! Podstawa do usunięcia z kadry olimpijskiej. Piętnowanie braku tolerancji Pani Klepackiej dla inności nie jest więc brakiem tolerancji czy szacunku dla niej. Jest walką ze złem i niechrześcijańską postawą. Tu nie ma dwuznaczności. Jej poglądy o „wynaturzeniu” to zło które prowadzi do jeszcze większego zła. Nie ma tolerancji dla zła! Więc powtórzę pani Klepackiej: WSTYD!

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Nawiązała również do Kodeksu Etycznego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który wyraźnie mówi:

„WAŻNE! Artykuł 1 pkt. 4 Kodeksu Etycznego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego:
– wyeliminowanie wszelkiej dyskryminacji niezależnie od jej powodu: rasy, koloru skóry, płci, orientacji seksualnej, języka, religii, poglądów politycznych lub innych, pochodzenia narodowego lub społecznego, statusu majątkowego, cenzusu urodzenia lub jakiegokolwiek innego…
Co Wy na to? ” – 
napisała Kinga Rusin w komentarzu pod postem.

Najwyraźniej konflikt pomiędzy paniami rozwija się na całego i wszystko wskazuje na to, że żadna z nich nie zamierza odpuścić. Zapewne w najbliższym czasie będziemy świadkami kolejnych wypowiedzi obu pań!

Macie swoje zdanie na ten temat? A może również popieracie gwiazdy i podzielacie zdanie dziennikarki Kingi Rusin?

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry