Kolejne zmiany w ramówce TVP! To koniec kultowego serialu!

20 października 2023
Przez: : M.J

W ramówce programowej TVP zanosi się na kolejne zmiany. Tym razem popularna seria Dewajtis ustępuje miejsca nowemu serialowi, w którym zobaczymy m.in. Janusza Gajosa i Sebastiana Fabijańskiego. Poznajcie szczegóły!

Dewajtis znika z TVP

W aktualnej jesiennej ramówce TVP zadebiutował długo oczekiwany serial Dewajtis. Choć adaptacja powieści Marii Rodziewiczówny z 1889 roku nie zdobyła uznania krytyków, zdobyła za to znaczne uznanie wśród widzów.

Siedmioodcinkowa saga, ukazująca losy lokalnej społeczności dworskiej, dostarczyła widzom wiele emocji. W głównych rolach wystąpili m.in. Karol Dziuba, Mirosław Baka, Michalina Olszańska, Małgorzata Pieczyńska i Maria Pakulnis.

Dewajtis jeszcze nie zakończył swojej emisji, ponieważ przedostatni odcinek zostanie wyemitowany w najbliższą niedzielę tj. 22 października. Jednak już teraz wiadomo, że TVP planuje zastąpić go nowym serialem.

ZOBACZ TAKŻE: To koniec kultowego programu TVP! Zaskakujące wieści tuż po wyborach!

Kamerdyner z Fabijańskim i Gajosem w TVP

5 listopada na antenie Jedynki wystartuje Kamerdyner. Nie jest to jednak zupełnie nowa produkcja, ponieważ film o tym samym tytule miał swoją premierę kinową w 2018 roku. Serial będzie rozszerzoną wersją dzieła Filipa Bajona.

Kilka słów o serialu Kamerdyner

Kamerdyner to produkcja zrobiona z ogromnym rozmachem opowiadająca historię pruskiego rodu von Krauss, zamieszkującego okolice Pucka. To epicka opowieść, będąca hołdem dla kaszubskiej kultury i historii. Fabuła obejmuje lata 1900-1945, kiedy to społeczność na Kaszubach przeszła przez dramatyczne przemiany.

W serialu zobaczymy takie głośne nazwiska jak: Sebastian Fabijański, Janusz Gajos, czy Marianna Zydek.

Warto dodać, że film o tym samym tytule co serial zdobył liczne nagrody, w tym gdyńskie Srebrne Lwy. Jury Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych doceniło również Adama Woronowicza za główną rolę męską, a także Antoniego Komasę-Łazarkiewicza za muzykę oraz Ewę Drobiec i Mirosławę Wojtczak za kostiumy i scenografię, za co “Kamerdyner” został uhonorowany Orłami.

Źródło: naekranie.pl / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej