Połącz się z nami

Koronawirus w reprezentacji Polski! Który z zawodników jest chory?

Koronawirus w reprezentacji Polski

News

Koronawirus w reprezentacji Polski! Który z zawodników jest chory?

Koronawirus w reprezentacji Polski! Docierają do nas kolejne niepokojące wiadomości związane z pandemią. Tym razem okazało się, że zakażony jest jeden z piłkarzy. O kim mowa?

Koronawirus wciąż nie daje za wygraną, a liczba osób chorych jak i ofiar stale rośnie. Warto wspomnieć, że podczas ostatniej doby padł rekord zakażeń w Polsce! Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatnich 24 godzin, w naszym kraju odnotowano 3003 kolejnych przypadków, natomiast śmierć poniosło aż 75 osób. 67 z nich miało również choroby współistniejące. Okazuje się, że koronawirus panuje również w reprezentacji Polski!

Zobacz także: Neymar zakażony koronawirusem – trzy przypadki w Paris Saint-Germain!

Który z zawodników jest chory?

Początkowo do mediów trafiła informacja, że trener reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek ma koronawirusa. Następnie cała drużyna poddała się testom i okazało się, ze jeden z zawodników również jest chory. Mowa tu Macieju Rybusie, zawodniku rosyjskiego Lokomotiwu Moskwa. Informację tą przekazał za pośrednictwem Twittera rzecznik PZPN-u.

View this post on Instagram

🇵🇱⚽️📸

A post shared by Maciej Rybus (@m.rybus_31) on

„Przekonałem się sam o tym, jak to jest, kiedy człowiek zostanie zakażony i jakie są tego konsekwencje. To, co dzieje się w ostatnich tygodniach, nie jest dla nas wszystkich budujące, ale mam nadzieję, że pandemia zostanie zatrzymana, ponieważ szkodzi nie tylko w świecie sportu, ale również w życiu codziennym. Nikt nie zakłada czarnego scenariusza, że Euro nie odbędzie się w 2021 roku” – poinformował Brzęczek.

Trener reprezentacji poinformował, że w takim przypadku prawdopodobnie do kadry zostanie powołany inny sportowiec. Obawy na myśl o kolejnych zgrupowaniach i treningach rodzą się same. Jednak z oficjalnych wytycznych od UEFA wynika, że najbliższe mecze nie są zagrożone. Przepisy informują, że rozgrywki nie mogą się odbyć, kiedy w drużynie jest mniej niż 13 zawodników.

Warto przypomnieć, że już dzisiaj reprezentacja Polski rozegra mecz towarzyski z Finlandią. Jeszcze w październiku odbędą się także spotkania w Lidze Narodów z Włochami oraz z Bośnią i Hercegowiną.

Życzymy Maćkowi szybkiego powrotu do zdrowia!

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry