Połącz się z nami

Kortez: [wiek, żona, Must Be The Music, kariera, Instagram]

Kortez

Opisy gwiazd

Kortez: [wiek, żona, Must Be The Music, kariera, Instagram]

Kortez, a właściwie Łukasz Federkiewicz jest polskim muzykiem, kompozytorem, wokalistą, gitarzystą, pianistą i puzonistą. Można śmiało powiedzieć, że jest z niego chodzący człowiek orkiestra. Jednak jak się okazuje, wcale nie miał łatwej drogi na szczyt i kiedy nie był popularny, jego życie wyglądało całkiem inaczej! Poznajcie Korteza!

Kortez: wiek

Łukasz Federkiewicz urodził się 24 czerwca 1989 roku, co oznacza, że niebawem będzie obchodził swoje 32 urodziny. Muzyk przyszedł na świat w Krośnie. Okazuje się, że z muzyką miał do czynienia już od najmłodszych lat. Jego ojciec grał amatorsko na gitarze, natomiast mama miała ogromny wpływ na jego wrażliwość muzyczną. W latach młodości słuchał głównie muzyki klasycznej. Uczęszczał również do szkoły muzycznej, gdzie uczył się gry na trąbce i puzonie.

„Jak byłem mały, zamiast kopać w piłkę, to słuchałem muzyki klasycznej, siedziałem w domu. Mama się zastanawiała czy jestem normalny. […] Człowiek się rodzi z jakimś charakterem, czymś, co musisz oszlifować”– mówił w wywiadzie dla TVP Info.

Kortez: żona

Kortez był żonaty, jednak jego małżeństwo nie przetrwało. Rozwiódł się w 2017 roku, a jego syn Jonatan przyszedł na świat w 2012 roku. To właśnie jemu zadedykował utwór „Joe”. Dla swojej rodziny rzucił pracę nauczyciela rytmiki w przedszkolu, która nie pozwalała mu na utrzymanie rodziny. Przed rozpoczęciem kariery muzycznej pracował na budowie, w lesie oraz co ciekawsze, jako ochroniarz w Biedronce. Jednak to przygoda w muzycznym talent-show pozwoliła mu wypłynąć na szerokie wody show-biznesu.

Kortez: Must Be The Music

W 2013 roku Łukasz za sprawą swojej siostry został zgłoszony w eliminacjach do programu stacji Polsat. Siostra artysty zrobiła to w pełnej tajemnicy i pod pretekstem wyjazdu do znajomych zabrała go do filharmonii. Stojąc przed wejściem wyznała, że zapisała go na castingi. Choć początkowo Kortez nie był zadowolony, to postanowił spróbować swoich sił. W jego wypadku to nie program pozwolił mu osiągnąć karierę, bo nie przeszedł nawet eliminacji. Niemniej jednak zauważył go Paweł Jóźwicki, który jest szefem wytwórni Jazzboy Records. W kwietniu 2014 roku podpisał kontrakt płytowy. Jego utwór „Zostań” przez wiele miesięcy pozostawał na najwyższych miejscach list przebojów.

Kortez: kariera

Jak do tej pory Kortez wydał trzy albumy „Bumerang„, „Mój dom” oraz „Mini dom”. Oprócz tego na swoim koncie ma pięć mini albumów, jeden album koncertowy oraz około piętnastu utworów, które mogliśmy usłyszeć w rozgłośniach radiowych. Kortez podjął w 2018 roku współpracę z Krzysztofem Zalewskim i Dawidem Podsiadło, którzy w trójkę zasilili szeregi „Męskiego Grania”.

Kortez: Instagram

Łukasza znajdziecie na Instagramie pod nazwą @kortez_z. Jego profil obserwuje nieco ponad 85 tysięcy internautów i to właśnie tam możemy zobaczyć nie tylko mnóstwo artystycznych zdjęć, ale również fotografii z jego życia zawodowego. Kortez nie ma w swoim zwyczaju dzielenia się życiem prywatnym, które jak wiadomo, trzyma z dala od mediów.

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...
Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry