Kościelny dresscode! Oto podstawowe zasady, których powinieneś przestrzegać podczas świąt Wielkanocnych!

30 marca 2024
Przez: : M.J

Święta Wielkanocne to czas radości, refleksji i odnowy ducha. Dla wielu osób jest to również okazja do odwiedzenia kościoła i uczestniczenia w uroczystych nabożeństwach. Jednakże, jak w każdej innej sytuacji, również i w kościele istnieje swoisty dresscode, który należy przestrzegać. Oto kilka wskazówek, jak ubrać się odpowiednio, by nie popełnić modowej wpadki i stać się obiektem zainteresowania!

Kościelny dresscode

Pierwszą zasadą jest zachowanie skromności i szacunku. Choć Wielkanoc to czas radości, należy pamiętać, że jest to również święto religijne. Dlatego unikajmy ubrań zbyt obcisłych, dekoltów czy krótkich spódniczek. Zamiast tego postawmy na eleganckie, stonowane stroje, które będą odpowiednie dla miejsca sakralnego.

Dla kobiet najlepszym wyborem będą sukienki lub spódnice o długości za kolano lub nieco dłuższe. Dobrym pomysłem są też eleganckie spodnie w połączeniu z delikatną bluzką. Warto pamiętać o zakryciu ramion, dlatego jeśli nasza sukienka czy bluzka jest bez ramiączek, warto założyć marynarkę lub szal.

Dla mężczyzn odpowiednią opcją będą eleganckie spodnie (np. chinosy lub sztruksy) w połączeniu z koszulą i swetrem lub marynarką. Unikajmy dżinsów i ubrań sportowych, które są bardziej odpowiednie na co dzień niż na uroczyste okazje w kościele.

Jak wygląda kościelny dresscode?
Kościelny dresscode

Zobacz także: Najmodniejsze fryzury na wiosnę. Zaczerp inspirację na zmianę wizerunku

Te stylizacje nigdy nie przyniosą Ci wstydu

Jeśli chodzi o kolory, warto postawić na stonowane i pastelowe odcienie, takie jak biały, różowy, jasny niebieski czy miętowy. Unikajmy zbyt krzykliwych wzorów i neonowych kolorów, które mogą odwracać uwagę od samego nabożeństwa.

Nie zapominajmy także o odpowiednich dodatkach. Dla kobiet będą to delikatne biżuteria i elegancka apaszka czy szal, natomiast dla mężczyzn elegancki zegarek czy chusteczka do kieszeni marynarki. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzać z ilością dodatków, aby nasz strój nadal pozostawał stonowany i elegancki.

Podsumowując, ubierając się na Święta Wielkanocne do kościoła, warto postawić na skromność, elegancję i szacunek dla miejsca sakralnego. Wybierajmy stroje odpowiednie dla okazji, unikajmy zbyt obcisłych czy krzykliwych ubrań oraz pamiętajmy o odpowiednich dodatkach. Dzięki temu będziemy mogli celebrować Wielkanoc w sposób godny i uroczysty.

Źródło: Canva

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej