Koszmarny wypadek 24-letniego maratończyka! Pojawiły się zdjęcia z miejsca tragedii

13 lutego 2024
Przez: : M.J

W niedzielny wieczór, 11 lutego, doszło do tragicznego zdarzenia na drogach Kenii. W wypadku życie stracili rekordzista świata w maratonie, Kelvin Kiptum, oraz jego trener. Informacje dotyczące wypadku stają się coraz bardziej szczegółowe, a nawet pojawiły się zdjęcia pojazdu, którym podróżował 24-letni sportowiec.

Wybitny maratończyk zginął w wypadku

Wydarzenie miało miejsce w północnej Kenii, gdzie w drodze do domu Kelvin Kiptum stracił kontrolę nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Policja potwierdziła, że zarówno rekordzista świata w maratonie, jak i jego trener, Garvais Hakizimana, zginęli na miejscu. Natomiast Sharon Kosgei, znajdująca się również w samochodzie, walczy o życie w szpitalu.

ZOBACZ TAKŻE: Friz miał wypadek! Pokazał zdjęcia rozbitego auta!

Według relacji lokalnych mediów, jedna z pierwszych osób, która dotarła na miejsce wypadku, ujawniła, że ciało Kiptuma zostało znalezione pod pojazdem. Podano także, że jego trenera odnaleziono kilkadziesiąt metrów od auta. Wówczas miał wykazywać funkcje życiowe. Pomimo prób udzielenia pomocy, nie udało się go uratować. Kiptum leżał pod samochodem, zmarł na miejscu.

Próbowaliśmy uratować trenera, ponieważ wciąż oddychał, ale natychmiast zmarł. Kiptum leżał pod samochodem z zerwanym pasem bezpieczeństwa i już nie żył”- powiedział mediom ratownik medyczny, który był obecny na miejscu wypadku.

24-letni kierowca, będący ojcem dwójki dzieci, utracił kontrolę nad pojazdem w rejonie Kaptagat w okolicach wąwozu Eldama-Eldoret, wracając do swojego domu. W sieci pojawiły się zdjęcia wraku pojazdu maratończyka. Kenijski dziennikarz opublikował zdjęcia z miejsca tragedii, gdzie ludzie zebrali się, by oddać hołd zmarłemu zawodnikowi, który zapisał się w historii sportu.

Świat lekkoatletyki w żałobie po śmierci wybitnego maratończyka

Jackson Tuwei, prezes kenijskiego związku lekkoatletycznego, poinformował, że ciała zostały przetransportowane do szpitala w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Ma ona się odbyć po poinformowaniu rodzin. Samochód Kiptuma jest poważnie uszkodzony. Pojazd odholowano na komisariat policji w celu dalszych badań.

Wypadek maratończyka.
Wypadek wybitnego maratończyka / fot. X.
Wypadek maratończyka.
Wypadek wybitnego maratończyka / fot. X.

Kiptum pobił rekord świata w maratonie w październiku 2023 roku podczas zawodów w Chicago, osiągając czas 2:00.35. Tym samym poprawił wynik swojego rodaka, Eliuda Kipchoge (2:01.09). Przez ekspertów był uważany za kandydata do pierwszego złamania bariery dwóch godzin w maratonie.

Źródło: X/ sportowe.fakty.pl

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej